Wybielanie zębów węglem aktywnym, czyli co to jest i kto może z tego skorzystać

Zastanawialiście się kiedyś nad naturalnymi sposobami wybielania zębów? A może słyszeliście jak ludzie mówią o sprawdzonych metodach, które nie wykorzystują niesprawdzonych i niebezpiecznych substancji? Wybielanie zębów węglem aktywnym to metoda, która dopiero teraz staje się popularna na rynku farmaceutycznym i nie każdy jeszcze wie, co to dokładnie jest. Generalnie rzecz ujmując, zęby wybielane węglem to najnowsza nieinwazyjna metoda, która za pomocą węgla pozwala uzyskać niesamowity efekt w dosyć tani sposób. Co więcej, nie jest ona w żaden sposób groźna dla zdrowia dla większości osób, chyba że jesteśmy uczuleni na jeden ze składników, który za moment opiszemy. Metoda ta najczęściej stosowana jest przez osoby, które często palą papierosy, piją kawę, barwione napoje, czy nawet herbatę lub alkohol. To właśnie te trunki zostawiają na naszych zębach osad, który tak negatywnie wpływa na nasz wygląd. Poniższy artykuł przedstawi wam szczegółowe informacje dotyczące wybielanie zębów węglem aktywnym, dzięki czemu będziecie wszystko wiedzieć na temat tej procedury.

Wybielanie zębów węglem efekty – czas oczekiwania i trwania

Jeżeli zastanawialiście się czy wybielanie zębów węglem efekty są prawdziwe i co konkretnie możemy od tego oczekiwać, to już za moment wam wszystko opiszemy. Każdego dnia coraz więcej ludzi korzysta z metody wybielania zębów za pomocą węgla. Jednakże, jakich efektów możemy spodziewać się po użyciu tej metody? Cóż, tutaj chcielibyśmy przestrzec każdą osobę, która szuka sposobu na śnieżnobiałe zęby. Głównym zadaniem czyszczenia zębów za pomocą węgla jest usunięcie osadu, który powstał właśnie po piciu napojów, o których wspominaliśmy powyżej. Z tego właśnie powodu osoby, które z natury miały żółtawy kolor zębów nie powinny oczekiwać bardzo dużej różnicy. Metoda ta daje najlepsze efekty osobom, które właśnie poprzez złe nawyki żywieniowe odbarwiły sobie zęby. Efekty oczywiście są widoczne, nie ma ku temu żadnych wątpliwości, ponieważ osad, jaki pozostaje na naszych zębach, nie zniknie po myciu zębów szczoteczką do zębów. Jednakże, wybielenie zębów do poziomu jaśniejszego, niż pierwotny kolor naszych zębów jest niemożliwe. Warto o tym wiedzieć. Zatem, jeśli chodzi o wybielanie zębów węglem efekty, a raczej czas oczekiwania i trwałość tej metody – nie musimy czekać tygodniami na pierwsze efekty, ponieważ już po pierwszym użyciu widać różnicę. Jeśli chodzi natomiast o trwałość, to zależy ona tylko od tego jak długo powstrzymamy się od picia kawy, palenia papierosów, czy picia innych trunków, które tworzą osad na naszych zębach.

A co z naszym zdrowiem? Czy wybielanie zębów węglem jest bezpieczne?

Na to pytanie wiele osób szuka odpowiedzi, lecz tak naprawdę ciężko znaleźć jest znaleźć więcej informacji na temat zdrowia i jaki wpływ ma wybielanie zębów węglem na nas. Mamy dla was dobrą wiadomość. Otóż wybielania zębów za pomocą węgla aktywnego nie jest niebezpieczne. W przeszłości przecież właśnie w ten sposób czyszczono zęby i nie było przez to żadnych powikłań! Jednak skąd wiemy, że węgiel jest bezpieczny dla naszego zdrowia? Otóż po pierwsze, nie naraża on naszego szkliwa. W żaden sposób go nie niszczy, nie osłabia, a co ważniejsze nie pozostawia zapachu, który mógłby odrzucać osoby w naszym otoczeniu. Dlatego właśnie nasze zęby nie ucierpią z powodu nakładania czarnej warstwy na nasze zęby. A co z naszym zdrowiem? Co się stanie, jeśli przez przypadek połkniemy węgiel, który nakładaliśmy na nasze zęby? Czy wybielanie zębów węglem jest bezpieczne tak naprawdę? Otóż tak! Musicie pamiętać, że jest to węgiel aktywny, a to znaczy, że nie musimy się martwić zatruciem w przypadku połknięcia części węgla. Pomimo, że byłoby to bardzo nieprzyjemne, żadnych problemów nasz organizm nie powinien mieć z węglem aktywnym. Jeśli natomiast boicie się o dziąsła, to niepotrzebnie, bo tak samo jak to w przypadku szkliwa i samych zębów, nasze dziąsła są bezpieczne.

Węgiel aktywny cena – czyli ile będzie nas taka metoda kosztować

Otóż, jeżeli zdecydowaliśmy się sami korzystać z węgla aktywnego i tworzyć mieszanki, które pomogą nam w rozjaśnieniu zębów, to będziemy mogli zaoszczędzić parę złotych. Aby przygotować mieszankę dla naszych zębów, potrzebujemy węgla aktywnego, który to kosztuje maksymalnie 10 złotych za paczkę. Co więcej, jeżeli jesteśmy wybredni i chcemy poprawić aromat węgla aktywnego, możemy zastąpić zwykłą wodę i użyć olejku kokosowego, który dzięki przyjemnej konsystencji polepszy nasze doświadczenie z korzystania węgla aktywnego. Oprócz tego, można również użyć jeszcze olejku sezamowego, który posiada właściwości przeciwzapalne. Jednak, jeśli zależy nam na najniższym koszcie, możemy dodać wody i efekty będą podobne. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że skorzystanie z wybielania zębów za pomocą węgla aktywnego jest efektywniejsze oraz bezpieczniejsze, jeśli zrobimy to pod okiem specjalisty. Z tego właśnie względu węgiel aktywny cena może się różnić w zależności od osoby, która nam pomoże z całym procesem.

Wybielanie zębów węglem aktywowanym, jak długo można z tego korzystać?

Jeżeli zastanawiacie się, czy wybielanie zębów węglem aktywnym to proces długoterminowy, to mamy dla was bardzo dobrą wiadomość. Sposób, w jaki węgiel wybiela nasze zęby jest bardzo prosty i przewidywalny. Otóż właściwości węgla sprawiają, że nawet po jednorazowym użyciu cały osad z naszych zębów odkleja się i przylega do węgla. Po trzech minutach trzymania mieszanki w ustach, możemy ją wypluć, spłukać zęby i cieszyć się pierwszymi efektami. Stosować węgiel aktywny należy przez okres kilku dni na samym początku. Jednak warto pamiętać, że wybielanie zębów węglem aktywnym pomaga nam jedynie w usuwaniu osadu z zębów, więc dalsze stosowanie węgla jest niepotrzebne z racji tego, że nie będziemy mieć nowego osadu do pozbycia się. Dlatego właśnie po kilku zabiegach na samym początku, należy zrobić sobie przerwę. Oczywiście, jeżeli uparcie sądzimy, że nasze zęby można wybielić poprzez usunięcie osadu jeszcze bardziej, to można korzystać dłużej. Niestety, sposób ten nie przewiduje żadnych nadzwyczajnych rezultatów, więc po pewnym czasie należy wziąć pod uwagę fakt, że nasze zęby nie będą już bielsze.

Która metoda najefektywniejsza? Czyli wybielanie zębów węglem w tabletkach, a może w kapsułkach?

Węgiel aktywny w kapsułkach

VS

Węgiel aktywny tabletki
Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na rodzaj węgla, jaki chcemy użyć, aby wybielić nasze zęby. Opisywany powyżej węgiel, to węgiel aktywny. Oprócz tego rodzaju węgla, możemy również skorzystać z węgla drzewnego. Jednak w tym przypadku, musimy wziąć pod uwagę fakt, że nie jest on tak bezpieczny, jak węgiel aktywny. Węgiel drzewny może narazić nasze szkliwo i je po prostu zniszczyć. Oczywiście, pozbywa się osady z płytki zębowej, ale razem z osadem pozbywamy się również szkliwa. Dlatego polecany jest jedynie węgiel aktywny, który to zapobiega niszczeniu się szkliwa. Jeśli chodzi już o to czy wybieramy wybielanie zębów węglem w tabletkach czy kapsułkach, to bardziej polecane są kapsułki. A to dlatego, że tabletki musielibyśmy zgniatać i mielić, aby jak najbardziej przypominały proszek. Natomiast w przypadku kapsułek, wystarczy wysypać węgiel aktywny z kapsułek, który jest już w formie proszku.

Wybielanie zębów węglem opinie – czyli co inni sądzą o tym sposobie

Ludzie niestety nie są do końca przekonani o efektywności tej metody. Możliwym powodem jest oczywiście sam fakt, że to węgiel – czarna substancja, która na pierwszy rzut oka nie przypomina nam czegoś, co pomoże nam w wybielaniu zębów. Jednakże, osoby te nie są doinformowane na temat właściwości tejże substancji i nie zdają sobie sprawy, że węgiel aktywny pomaga nie tylko zębom, ale również naszej cerze. Możliwe jest to dzięki porowatej strukturze, która z łatwością przyciąga do siebie różne związki chemiczne, takie jak na przykład: kwasy, toksyny lub zanieczyszczenia, a nie wchłania wapnia czy magnezu. Z tego właśnie powodu jest on tak efektywny. Oczywiście, są osoby, które zdają sobie sprawę z tego jak wiele dobrego ta domowa metoda wybielania zębów gwarantuje. Są całe fora, które potwierdzą nasze słowa. Na tych forach znajdziecie przeróżne proporcje składników, zdjęcia ukazujące efekty, oraz wiele innych, równie ciekawych pomysłów dotyczących walki z nieestetycznym wyglądem. Ponadto, sposób ten używany jest nie tylko przez osoby, które lubią eksperymentować i leczyć się domowymi sposobami. Również specjaliści powiedzą nam to samo! Opinie ludzi nie powinny przyćmiewać naszego zdrowego rozsądku i powinniśmy kierować się wiedzą, którą czerpiemy z artykułów naukowych oraz osób, które na własnej „skórze” doświadczyły efektów danej substancji. Z tego właśnie względu wybielanie zębów węglem opinie różnią się od siebie tak bardzo i z łatwością możemy przejść z bardzo pozytywnych, wychwalających opinie, do sceptycznego podejścia do tej metody.

Węgiel aktywny, czyli wybielanie zębów węglem leczniczym

Wybielanie węglem leczniczym czynniki pozytywne skóra
Metoda, którą powyżej opisaliśmy, już wiele razy okazała się najlepszym sposobem na domowe wybielanie zębów. To właśnie dzięki leczniczym właściwością węgla aktywnego, znanego również jako węgiel leczniczy, wiele osób pozbyło się osadu z zębów. To właśnie wybielanie zębów węglem leczniczym stało się ostatnio tak bardzo popularne. Jednak ważne jest, aby skorzystać z tego środka ostrożnie i z rozwagą. Oczywiście, martwienie się na zapas o swoje bezpieczeństwo jest na wyrost, gdyż naszemu życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jednakże, aby cieszyć się najlepszymi efektami, warto znać zdanie profesjonalisty, który to wytłumaczy nam dokładnie na czym polega cały proces, jakie powinny być odpowiednie proporcje składników i wyjaśni nam wszystko, czego wcześniej nie wiedzieliśmy. Podsumowując, warto zdać się na opinie specjalisty, który to dokładnie będzie wiedzieć czego potrzebujemy oraz czy korzystanie z tej metody nam na pewno pomoże. Jeśli jednak wolicie przetestować wybielanie zębów węglem leczniczym, to w takim razie ruszajcie do aptek, zaopatrzcie się w węgiel aktywny i cieszcie się zębami bez osadu!