Każdy człowiek, któremu zależy na atrakcyjnym wyglądzie, powinien zwrócić uwagę między innymi na stan swoich zębów. Idealne zęby muszą być zdrowe, równe oraz lśniąco białe. Z tego względu wiele osób podejmuje działania, które mają na celu wybielenie zębów. Można do tego dążyć zarówno poprzez korzystanie z zabiegów stomatologii estetycznej, jak i przy pomocy odpowiednich preparatów wybielających. Na uwagę zasługują także metody domowe, które pozwalają na osiągnięcie dobrych efektów, a zarazem nie wymagają dużych nakładów finansowych. Wśród tego typu metody wymienić można wybielanie zębów bananem.

Wybielanie zębów bananem innowacją na miarę XXI wieku

wybielanie zębów bananemMetoda ta nie jest zbyt popularna, ponieważ wielu ludzi wątpi w jej skuteczność. Informacja o tym, że zęby można wybielić przy pomocy banana nierzadko uznawana jest za żart. Z drugiej jednak strony nie brakuje także tych, którzy twierdzą, że to właśnie banan umożliwił im poprawę wyglądu zębów. Warto zatem przyjrzeć się bliżej tej metodzie wybielania. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że poprawa koloru zębów wymaga zastosowania nie samego owocu, tylko jego skórki. Skórka zwiera bowiem dużą ilość cennych minerałów, na przykład potasu i wapnia, a także witamin, między innymi witaminy D. Mają one bardzo dobry wpływ na stan, a przede wszystkim na kolor ludzkich zębów. Najlepszym wyborem jest banan dojrzały, ponieważ to właśnie takie owoce zawierają największą ilość ważnego w trakcie wybielania potasu. Wybielanie zębów bananem powinno nastąpić dopiero po ich umyciu w tradycyjny sposób, a zatem szczoteczką oraz pastą do zębów. Owoc najlepiej obrać od dołu, a więc w taki sposób, w jaki obierają go małpy. Pozwala to na wyeliminowanie problemu zwisających luźno włókien. Następnie należy wziąć kawałek skórki i przez około 2 minuty delikatnie nacierać nią zęby. Ze względu na bezpieczeństwo tej metody wybielania, czas nacierania można wydłużyć, w zależności od swoich potrzeb. Dłuższe zabiegi poleca się przede wszystkim wtedy, kiedy na zębach znajduje się kamień. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest rezygnacja z tej metody wybielania, ze względu na to, że po pierwszym lub kilku zabiegach nie nasępiła widoczna poprawa koloru zębów. Należy mieć na uwadze to, że skórka od banana może wybielić zęby tylko wtedy, kiedy nacieranie zębów będzie odbywało się regularnie. Zabieg ten należy powtarzać rano i wieczorem przez co najmniej kilkanaście dni. Z relacji osób, które zdecydowały się wypróbować tę metodę wybielania można wywnioskować, że po dwóch miesiącach regularnego stosowania skórki od banana zęby zostają wybielone o dwa tony. Na osiągnięcie jakichkolwiek rezultatów nie można liczyć także wtedy, jeżeli zęby będą nacierane zewnętrzną stroną skórki. Wbrew pozorom nie brakuje osób, które mają wątpliwości dotyczące tego, która strona jest właściwa podczas takiego zabiegu. Wybielanie zębów bananem warto zatem rozpocząć dopiero po zdobyciu odpowiedniej wiedzy na ten temat.

Wybielanie zębów bananem alternatywą dla kosztownych zabiegów stomatologicznych?

wybielanie zębówTrudno zaprzeczyć temu, że istnieją domowe metody wybielania zębów, które pozwalają na uzyskanie szybszych i bardziej widocznych rezultatów. Należy jednak uwzględnić jedną bardzo ważną zaletę wybielania skórką od banana. W przeciwieństwie do wielu dostępnych w sklepach preparatów oraz niektórych domowych metod wybielania, na przykład sodą czy sokiem cytrynowym, skórka od banana nie prowadzi do ścierania chroniącego zęby szkliwa. Starte szkliwo oznacza większą podatność na zarazki oraz zwiększone zagrożenie próchnicą. Stomatolodzy często zwracają pacjentom uwagę na to, że podczas wybielania trzeba zachować ostrożność, żeby nie doszło do nadmiernego starcia szkliwa nazębnego. Pewne wątpliwości budzi jednak kwestia cukru, który znajduje się w bananie. Wiele osób obawia się tego, że właśnie on spowoduje naruszenie szkliwa zębów. Oczywiście, największe problemy związane są z cukrami, które znajdują się w słodyczach, a zatem na przykład w czekoladzie czy w landrynkach. Kwestia tego, w jaki sposób cukier z owoców wpływa na stan zdrowia zębów jest dyskusyjna. Pewnym rozwiązaniem może być płukanie zębów wodą kilkanaście minut po natarciu ich skórką od banana. W ten sposób osoby obawiające się uszkodzenia szkliwa z powodu cukru nie muszą rezygnować z tej metody wybielania. Kolejna bardzo ważna zaleta, którą doceniają ludzie wybierający wybielanie zębów bananem, to niska cena. Wiele osób jest zmuszonych do rezygnacji z wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym właśnie ze względu na wysokie koszty takich zabiegów.

W przypadku gotowych preparatów do wybielania ceny są bardzo zróżnicowane, jednak w celu osiągacie bardzo dobrych efektów trzeba zainwestować w produkty z wyższej półki. Banan natomiast nie jest drogim owocem, a szczególnie, kiedy porówna się jego cenę z kosztami zabiegów stomatologicznych, których celem jest wybielenie zębów. Do zabiegu wykorzystuje się wyłącznie skórkę, co oznacza, że sam owoc można zjeść. Z pewnością jest to bardzo dobra informacja dla wszystkich, którzy lubią smak bananów. Co więcej, także sama skórka po zakończeniu wybielania może zostać wykorzystana do innych celów, a zatem nie trzeba ich od razu wyrzucać. Skórki od banana stanowią bowiem wspaniały nawóz mineralny do roślin. Wyeliminowany zostaje także problem nieprzyjemnego smaku, na który skarżą się osoby korzystające z niektórych preparatów do wybielania zębów. Dla wielu ludzi istotną zaletą jest także to, że banan jest naturalnym owocem, a zatem pozbawiony jest sztucznych składników. Wybielanie zębów bananem warto zatem polecić osobom, które wolą korzystać z tego, co daje natura, a nie z chemicznych produktów. Wbrew pozorom wadą wybielania skórką od banana nie jest także czas, który musi minąć, żeby można było dostrzec pierwsze efekty wybielania. Dostępne w sklepach gotowe preparaty wybielające także przynoszą rezultaty dopiero po pewnym czasie regularnego stosowania. Natychmiastowego wybielenia nie gwarantuje także większość zabiegów stomatologicznych. Zazwyczaj bowiem konieczna jest seria zabiegów, ponieważ jedna wizyta nie gwarantuje uzyskania upragnionego białego koloru zębów.

Wybielanie zębów bananem ? decyzja należy do Ciebie.

skórka bananaOpinie na temat wybielania zębów skórką od banana są różne. Nie można jednak zapominać o tym, że wśród osób krytykujących tę metodą nie brakuje ludzi, którzy sami odpowiadają za brak efektów wybielania. Niezbędna jest bowiem wiedza na temat prawidłowego stosowania skórki od banana, a także systematyczność oraz cierpliwość. Tak samo wygląda sytuacja w przypadku innych domowych metody wybielania, które także mają swoich zwolenników oraz przeciwników. Pozytywne opinie wielu osób wskazują na fakt, że wybielanie zębów bananem pozwala na osiągniecie bardzo dobrych efektów. Biorąc pod uwagę wspominane już wcześniej zalety tej metody można uznać, że zasługuje ona na szczególną uwagę. Z pewnością skórka z banana oraz inne domowe sposoby wybielania takie jak m.inn. wybielanie zębów sodą oczyszczoną nie są w stanie zastąpić zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej, jednak ze względu na dużą skuteczność oraz atrakcyjną cenę mogą stanowić dobrą alternatywę dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na kosztowne wybielanie u stomatologa.

Zdjęcia użyte z portalu www.freeimages.com