Czasy, w których przepływ informacji jest nieporównywalnie szybszy, sprawia, że ludzie, wiedzą coraz więcej, a co za tym idzie, chcą korzystać i żyć według najnowszych wytycznych dokonanych dzięki coraz to bardziej zaawansowanym badaniom naukowym. Jednym z takich fenomenów jest na pewno wiedza na temat higieny jamy ustnej, wiedza na temat chorób, które mogą powstawać w jamie ustnej poprzez niewłaściwe dbanie o higienę, a także wiedza na temat najnowszych rozwiązań technologicznych, które mogą pomóc w utrzymaniu higieny jamy ustnej. Jednym z takich rozwiązań jest wykorzystanie szczoteczek elektrycznych oraz coraz to lepszych past do zębów i innych narzędzi do pielęgnacji jamy ustnej i zębów. Na chwilę obecną najnowszą technologicznie jest szczoteczka soniczna, która dzięki swoim ultradźwiękom czyści zarówno powierzchnię zębów, jak i niszczy większość bakterii znajdujących się na powierzchni zębów, w torebkach dziąsłowych, na policzkach oraz języku.

Przyjrzyjmy się jednak nieco bliżej firmie, która odpowiada za najnowocześniejsze szczoteczki elektryczne obecnie dostępne na rynku.

Procter & Gamble – firma posiadająca w swojej pieczy największe marki.

Jest to jedna z największych globalnych firm, która posiada swoją główną siedzibę w Cincinnati, mieście położonym w USA, w stanie Ohio. Jest to jedna z największych firm na świecie, która ogólnie sprzedaje aż czterdzieści kategorii produktów praktycznie na całym świecie, posiada około sześćdziesięciu fabryk rozproszonych na większości kontynentów oraz zatrudnia blisko 180 tysięcy pracowników. Marki, które posiada Procter & Gamble to między innymi Always, Blend a Med., Braun, Gillette, Old Spice, Oral-B, Pantene czy Duracell. Pomyśleć, że firma zaczynała swoją działalność w pierwszej połowie dziewiętnastego wieku jedynie od produkcji świec woskowych oraz mydła.

Polski oddział firmy, P&G Polska zatrudnia ponad 3 tysiące pracowników, posiada fabrykę pieluszek, fabrykę maszynek do golenia, fabrykę kosmetyków i jest jednocześnie jednym z największych reklamodawców w naszym kraju.

Szczoteczki elektryczne Oral B – jedne z najlepszych.

Szczoteczki elektryczne są obecnie najlepszymi produktami przeznaczonymi do dbania o nasze zęby, to właśnie one sprawiły, że obecnie, czyszczenie zębów jest naprawdę łatwe i przyjemne. Człowiek nie musi nawet używać siły by móc dokładnie, a przede wszystkim efektywnie dbać o swoją jamę ustną. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym szczoteczkom elektrycznym Oral B obecnie dostępnym na rynku.

Oral B Szczoteczka Elektryczna Vitality Precision Clean.

szczoteczka Oral B VitalityJest to jedna z najpopularniejszych szczoteczek elektrycznych Oral B, którą ludzie wybierają na sam początek swojej przygody ze szczoteczkami elektrycznymi. Jej konstrukcja jest niezwykle ergonomiczna, dzięki temu, pewnie leży w dłoni podczas szczotkowania zapewniając bezpieczeństwo przed uszkodzeniem dziąseł czy szkliwa. Główna część szczoteczki jest wodoodporna dlatego też śmiało możemy korzystać z niej pod bieżącą wodą w przeciwieństwie do szczoteczek elektrycznych na baterie, które nie do końca mogą być wodoodporne. Ładowanie takiej szczoteczki jest niezwykle proste dzięki specjalnej ładowarce, wystarczy, że po zakończeniu szczotkowania zębów włożymy ją do podstawki ładowarki. Szczoteczka elektryczna Oral B Vitality Precision Clean wykonuje aż 7600 ruchów oscylacyjno rotacyjnych na minutę, co sprawia, że płytka nazębna jest jeszcze dokładniej usuwane niż w przypadku zwykłych szczoteczek. Produkt ten posiada sygnalizator dźwiękowy, który po dwóch minutach od uruchomienia zasygnalizuje nam, że pora kończyć szczotkowanie. Dentyści zalecają dwuminutowy czas szczotkowania. Tryb Daily Clean jest bezpieczny i pozwala na codziennie szczotkowanie zębów z dbałością zarówno o dziąsła jak i szkliwo.

Szczoteczka Elektryczna Braun Oral B Vitality Precision Clean należy do najniższej półki cenowej. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę ze szczoteczkami elektrycznymi – ta będzie najlepszym wyborem.

Największym konkurentem w danym zakresie cenowym jest szczoteczka Panasonic DentaCare EW 1031, która potrafi wykonywać aż 26 tysięcy drgań na minutę. Dzięki dużemu akumulatorowi, wystarcza nawet na 40 minut nieprzerwanej pracy. Ponadto posiada również specjalny sygnalizator, który poinformuje nas o nadmiernym nacisku na powierzchnię zębów.

Oral B Szczoteczka Elektryczna Professional Care 500.

braun oral b care 500Jest to szczoteczka elektryczna, która posiada technologię czyszczącą 3D. Oznacza to, że szczoteczka posiada funkcję zarówno ruchów oscylacyjnych jak i pulsacyjnych. Szczoteczka elektryczna Professional Care 500 wykonuje do 20 tysięcy ruchów pulsacyjnych oraz do 8800 ruchów oscylacyjnych, dzięki czemu, udowodniono poprzez naukowe badania, że jest w stanie usunąć nawet do 100 procent więcej płytki nazębnej niż zwykłe, manualne szczoteczki do zębów. Obudowa szczoteczki jest wodoodporna dzięki czemu, możemy czuć się bezpiecznie nawet jeśli zamoczymy całą szczoteczkę, ponadto ergonomiczny kształt pozwoli na pewny chwyt szczoteczki podczas szczotkowania, a specjalny timer, odliczy dwie minuty od momenty uruchomienia szczoteczki. Dodatkowo co trzydzieści sekund szczoteczka będzie delikatnie wibrowała przypominając nam o tym, aby przejść do kolejnej części zębów, sprzyja to równomiernemu szczotkowaniu. Specjalna końcówka szczoteczki Oral B dokładnie przylega do zęba, czyście go nawet w szczelinach, gdzie zwykła szczoteczka nie ma szans na skuteczne usuwanie płytki nazębnej. Jedno ładowanie akumulatora w szczoteczce wystarcza nawet na siedem dni użytkowania.

Szczoteczki elektryczne Oral B Professional Care 500 należą do niższej półki cenowej jednak są już odpowiednio zaawansowane technologicznie by móc służyć bardziej wymagającym użytkownikom.

Oral B Szczoteczka Elektryczna Professional Care 700.

szczoteczka elektryczna oral b care 700Oral B Professional Care 700 to szczoteczka elektryczna, która posiada technologię czyszczenia Triple Action, dzięki ruchom pulsacyjnym, oscylacyjnym oraz rotacyjnym usuwa ponad 100 procent więcej płytki nazębnej niż zwykła szczoteczka manualna. Szczoteczka ta wykonuje około 20 tysięcy ruchów pulsacyjnych na minutę oraz około 8800 ruchów oscylacyjno rotacyjnych na minutę. Szczoteczka ta jest wodoodporna, a ładowanie jest niezwykle proste dzięki indukcyjnej ładowarce. Jedno ładowanie może wystarczyć nawet na siedem dni. Szczoteczka ta została wyposażona w końcówkę Precision Clean, która jest bezwzględna dla wszelkich pozostałościach na szkliwie, a ponadto jej delikatność sprawia, że nie uszkodzimy swoich dziąseł. Specjalny timer w rączce poinformuje Cię co 30 sekund o konieczności zmiany partii szczotkowanych zębów, a także wyda z siebie dźwięk po upływie dwóch minut. W specjalnej edycji szczoteczka ta staje się również mobilna, dzięki eleganckiemu, podróżnemu etui.

Szczoteczka elektryczna Braun Oral B Professional Care 700 przeznaczona jest dla osób ceniących sobie wygodę oraz możliwość zabrania szczoteczki w podróż. Ceny wahają się pomiędzy najniższą, a średnią półką cenową.

Największym konkurentem w tym przedziale cenowym jest szczoteczka marki Philips Sonicare HX6511. Posiada ona innowacyjną główkę czyszczącą, a także specjalny system, który stopniowo zwiększa moc szczoteczki przez pierwsze czternaście szczotkowań. Wyposażona również w specjalny timer pozwoli Ci na dokładne szczotkowanie wedle zaleceń dentysty.

Oral B Szczoteczka Elektryczna Professional Care 1000.

 oral b szczoteczka elektrycznaSzczoteczka Elektryczna Oral B Professional Care 1000 to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie szczoteczek obecnie dostępnych na rynku. Jest ona całkowicie wodoodporna, dzięki czemu korzystanie z niej nad bieżącą wodą nie jest żadnym problemem. Nieduża głowica, wykonana z ujęciem wszelkich zasad ergonomii sprawia, że pewnie leży w dłoni. Szczoteczka ta posiada unikalną technologię 3D Action, dzięki której jest w stanie wykonywać nawet do 40 tysięcy ruchów pulsacyjnych na minutę skutecznie obluzowując płytkę nazębną na każdej powierzchni zęba. Ponadto wykonuje około 8800 ruchów oscylacyjno rotacyjnych. Akumulator tej szczoteczki, przy założeniu, że szczotkowanie odbywać się będzie dwa razy dziennie przez dwie minuty pozwala korzystać z niej nawet przez dwa tygodnie na jednym ładowaniu. Sygnalizator dźwiękowy przypomina o zalecanych przez dentystów dwóch minutach szczotkowania, natomiast wibracje co trzydzieści sekund przypominają o przejściu do następnej partii zębów, wspomaga to równomierne szczotkowanie. Dodatkowo szczoteczka jest wyposażona w czujnik nacisku, który zareaguje na zbyt silny nacisk szczoteczki do powierzchni zębów. Różne typy końcówek szczoteczki pozwolą Ci na dokładne czyszczenie każdego zęba, polerowanie oraz wybielanie, a specjalna końcówka do języka pozwoli Ci utrzymać świeży oddech na dłużej.

Szczoteczka Elektryczna Braun Oral B Professional Care 1000 należy do średniej półki cenowej, jednak warto wydać taką kwotę, dzięki której będziemy mogli kompleksowo dbać o higienę jamy ustnej, nie tylko naszych zębów.

Oral B Szczoteczka Elektryczna Professional 5000 Care Triumph.

szczoteczka eletryczna oral b opinieJest to niewątpliwie najbardziej zaawansowana technologicznie szczoteczka elektryczna z serii Oral B Professional Care. Posiada ona technologię Cupping Action, która umożliwia szczoteczce ruchy zarówno oscylacyjne, rotacyjne jak i pulsacyjne. Dzięki tej technologii szczoteczka jest w stanie wykonywać nawet do 40 tysięcy ruchów pulsacyjnych na minutę, a także do 8800 ruchów oscylacyjnych na minutę. Szczoteczka posiada również technologię Triple Action, ze specjalnym czujnikiem nacisku, który będzie pokazywał, czy nacisk na daną powierzchnię nie jest ani za mocny ani za słaby. Pomoże nam w tym specjalny, bezprzewodowy panel z wyświetlaczem, który przedstawi nam wszelkie niezbędne informacje do poprawy jakości naszego codziennego szczotkowania zębów. Szczoteczka Elektryczna Professional 5000 Care Triumph posiada również pięć łatwych i pożytecznych trybów czyszczenia. Są to tryby: Codzienne czyszczenie, Masaż, Delikatne czyszczenie,Polerowanie oraz Dokładne czyszczenie. Szczoteczka jest w pełni wodoodporna, posiada akumulator, który powinien wystarczyć na jednym ładowaniu nawet na siedem dni użytkowania szczoteczki. Specjalny timer, który uruchamia się automatycznie wraz z rozpoczęciem szczotkowania pozwoli nam na dokładne szczotkowanie każdej części jamy ustnej, wszystko to dzięki 30 sekundowym sygnałom przypominającym o zmianie „sektora”. Ponadto szczoteczka posiada także kompletny zestaw specjalnych końcówek do szczotkowania zębów, języka jak również policzków.

Szczoteczka Elektryczna Braun Oral B Professional 5000 należy do najwyższej półki cenowej, jednak każda złotówka wydana na tą szczoteczkę jest tego warta. Pozwoli nam na to, by do dentysty chodzić tylko w celach kontrolnych.

Jej największym konkurentem obecnie jest szczoteczka elektryczna Philips Sonicare HX9352. Posiada eleganckie etui, dzięki któremu możemy ładować szczoteczkę za pomocą kabla USB. Wykonuje około 31 tysięcy ruchów pulsacyjnych na minutę oraz posiadana podobny timer, odliczający 30 sekundowe odstępy.

Szczoteczki Elektryczne Oral B opinie – dowiedz się, co myślą inni na temat szczoteczek elektrycznych Oral B.

Nadal zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniej szczoteczki elektrycznej? Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło „szczoteczki elektryczne Oral B opinie” by przekonać się o tym, że są to obecnie najlepsze szczoteczki dostępne na polskim rynku, co ważne, również w przystępnych cenach w porównaniu do mniej znanej konkurencji. Oto jedna z wielu opinii, które możemy znaleźć w sieci:

„Przez lata używałem szczoteczek manualnych, jednak gdy dowiedziałem się od znajomego o szczoteczkach Oral B, automatycznie zacząłem szukać informacji na ich temat w sieci. Na początek wybrałem szczoteczkę Oral B Professional Care 700 i jestem z niej bardzo zadowolony. Dotychczas ciągle miałem problemy z powstającą próchnicą w szczelinach pomiędzy zębami, a teraz? Chodzę tylko na kontrolne wizyty do dentysty” – Marek, 30 lat.