Świadomość tego, że dbanie o swoje zęby to nie tylko moda, ale także konieczność, by żyć zdrowo i długo rośnie z dnia na dzień wśród naszego społeczeństwa. Jednak do tej pory mały odsetek ludzi wie, że istnieje wiele różnych szczoteczek do zębów przeznaczonych pod konkretne typy zębów czy nawet dziąseł. Podobnie jest również z pastami do zębów jak i innymi kosmetykami, którymi dbamy o swoje zęby. Jedną z najbardziej skutecznych, a jednocześnie najdelikatniejszych szczoteczek jest szczoteczka elektryczna. Jeśli chcesz zadbać o swoje zęby jeszcze bardziej niż dotychczas to zainwestuj w jedną ze szczoteczek elektrycznych. Poszukujesz informacji na temat tego rodzaju szczoteczek? Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę hasło „szczoteczka elektryczna opinie”, a na pewno znajdziesz wiele ciekawych i przydatnych informacji, jednak łatwiej będzie jeśli przeczytasz ten artykuł do końca. Aby jak najbardziej pomóc Ci w wyborze przygotowaliśmy prosty, uniwersalny poradnik szczoteczek elektrycznych, z którego dowiesz się najważniejszych informacji potrzebnych do zakupu tego urządzenia. Dla zdobycia większej wiedzy innych użytkowników, przytoczone są również oceny największego na które składają oceny polskich użytkowników jak i zagraniczne opinie. Oczywiście wszystkie urządzenia dostępne są również w Polsce (Z powodu bardzo szybkich zmian cen zalecane jest kliknięcie w link bądź miniaturkę, w celu przeglądnięcia aktualnych propozycji cenowych sklepów internetowych, przygotowaną przez jedną z najlepszych i najpopularniejszych porównywarek internetowych Ceneo.pl)

WyglądNazwaPółka cenowaOcena 
Oral B Prof. Care Triumph 5000 Oral B Prof. Care Triumph 5000Wysoka4.7 

Sprawdź Cenę


Braun Professional Care 500 Braun Professional Care 500Średnia4.7 

Sprawdź Cenę


Braun Oral-B Professional Care 700 Black Braun Oral-B Professional Care 700 Black
Średnia4.8 

Sprawdź Cenę


Braun Oral-B Vitality D12.513 Precision Clean Braun Oral-B Vitality Precision Clean
Tania4.6 

Sprawdź Cenę


Braun Oral-B Vitality 3D White Clean
Braun Oral-B Vitality 3D White Clean
Tania4.6 

Sprawdź Cenę


Braun Oral B Professional Care 3000 Braun Oral B Professional Care 3000 Wysoka4.7 

Sprawdź Cenę


Philips Sonicare Easy Clean HX6511/02 Philips Sonicare Easy Clean HX6511/02
Wysoka4.7 

Sprawdź Cenę


Philips Sonicare Diamond Clean HX9382/04<br /> Philips Sonicare Diamond Clean HX9382/04
Bardzo wysoka4.5 

Sprawdź Cenę


Megasonex The Ultrasound Toothbrush Megasonex The Ultrasound Toothbrush
Bardzo wysoka3.7 

Sprawdź Cenę


Panasonic EW1211 (EW1211W835)<br /> Panasonic EW1211
Wysoka4.6 

Sprawdź Cenę


Panasonic EWDJ40<br /> Panasonic EWDJ40
Wysoka4.1 

Sprawdź Cenę


 WhiteWash SW1000 WhiteWash SW1000
Tania4.1 

Sprawdź Cenę


 Braun ORAL-B Pulsonic Slim
Braun ORAL-B Pulsonic Slim
Wysoka4.2 

Sprawdź Cenę


Wszystko co musisz wiedzieć o szczoteczce elektrycznej.

Nim poznamy szereg zalet oraz niektóre wady jakie posiadają szczoteczki elektryczne, przyjrzyjmy się najpierw zasadom jej działania oraz typowej budowie.

Szczoteczki elektryczne z wyglądu przypominają najzwyklejsze szczoteczki, jednak ich rączka jest nieco grubsza, ponieważ posiada dodatkowo akumulator, przez co rączka jest większa i masywniejsza. Do tego warto też wspomnieć, że główka z włóknem jest okrągła, ponieważ szczoteczka wykonuje obrotowe ruchy. Z racji tego, że szczoteczki elektryczne są narażone na kontakt z wodą, zamykane są hermetycznie wraz z wewnętrznym akumulatorem. Ładowanie takiej szczoteczki odbywa się przez specjalną stację dokującą, która dzięki indukcji elektromagnetycznej jest w stanie ładować akumulator umieszczony na stałe w szczoteczce elektrycznej. Warto też wspomnieć o tym, że szczoteczki elektryczne posiadają także wymienne końcówki, dlatego też czyszczenie ich czy wymiana na nową, jest naprawdę bardzo prostym procesem, z którym poradzą sobie nawet najmłodsi.

szczoteczki elektryczneWiemy już więc jak zbudowana jest elektryczna szczoteczka do zębów, jednak jak się jej używa? Czy korzystanie z elektrycznej szczoteczki do zębów jest trudne i czy specjalnie trzeba się do tego przygotować? Okazuje się jednak, że szczoteczki elektryczne, są tak proste w użyciu, że poradziliby sobie z nimi nawet najwięksi laicy, bez instrukcji obsługi. Elektryczna szczoteczka do zębów jest bardzo prosta w obsłudze, wystarczy, że na łożymy niewielką ilość pasty do zębów na główkę szczoteczki, a następnie przyłożymy ją do zębów i włączymy, by ta swoimi ruchami skutecznie wyczyściła nasze zęby.

Wybierając swoją pierwszą szczoteczkę elektryczną do zębów powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Oczywiście zawsze możemy wpisać w wyszukiwarce „szczoteczka elektryczna opinie” jednak nie zdziwmy się, jeżeli w sieci napotkamy jedynie negatywne opinie, bo jak wiadomo, tylko człowiek sfrustrowany i zły będzie chciał się podzielić swoją „opinią”. Tak więc wracając do tematu, jeśli przymierzasz się do zakupu swojej pierwszej szczoteczki elektrycznej to musisz pamiętać o tym, by zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • Prędkość oraz wykonywane przez szczoteczkę ruchy. Niewątpliwie jest to najważniejsza funkcja szczoteczki elektrycznej do zębów. Bardzo dobra szczoteczka elektryczna potrafi wykonać nawet 40 tysięcy ruchów na minutę, przy czym zwykłą, manualną szczoteczką możemy wykonać ich raptem 600 na minutę.  Ruchy oscylacyjne, rotacyjne oraz pulsacyjne są najlepszym połączeniem, które pozwalają na dokładne pozbycie się płytki nazębnej ze wszystkich zębów.
  • Indywidualne potrzeby użytkownika. Każdy z nas jest inny i może posiadać inne potrzeby względem higieny i pielęgnacji jamy ustnej. Istnieje wiele różnych dolegliwości jak na przykład nadwrażliwe dziąsła, dlatego też nie każda szczoteczka nada się do tego by szczotkować zęby, które posiadają bardzo wrażliwe dziąsła.
  • Występowanie wskaźników na obudowie szczoteczki. Bardzo przydatnym elementem każdej szczoteczki elektrycznej są różnego rodzaju wskaźniki, na przykład: wskaźnik poziomu baterii, wybranego trybu szczotkowania czy wskaźnik ładowania baterii. Ponadto droższe szczoteczki do zębów posiadają także wskaźnik nacisku, dzięki czemu osoba szczotkująca zęby może kontrolować to jak mocno przyciska szczoteczkę do szkliwa swoich zębów.
  • Kształt główki szczotkującej. Zęby każdego z nas są inne, niektóre są bardziej ściśnięte, jeszcze inne są ustawione pod innym kątem, czy chociażby nasz dziąsła mogą być bardziej wrażliwe od innych. Elektryczna szczoteczka do zębów posiada różne końcówki, dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika.
  • Kształt, rozmiar, przydatność w podróży. Odpowiednia szczoteczka elektryczna powinna leżeć idealnie w dłoni, elementy gumowe powinny zapewniać bezpieczeństwo i pewny chwyt praktycznie w każdej sytuacji. Kształt oraz rozmiary jakie powinna mieć elektryczna szczoteczka zależą od jej przeznaczenia. Jeśli będziemy jej używali w domu to oczywiście nie ma ograniczeń co do wielkości. Jednak jeśli w podróży to elektryczna szczoteczka do zębów powinna być jak najmniejsza.

Wiemy na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę przy wyborze odpowiedniej szczoteczki. Jednak jakie mają wady oraz zalety wszystkie szczoteczki elektryczne jakie są obecnie na rynku? Oczywiście nie każda będzie taka sama, jednak przyjrzyjmy się głównym wadom i zaletom szczoteczek do zębów.

Po pierwsze. Szczotkowanie zębów za pomocą elektrycznej szczoteczki jest o wiele wygodniejsze i szybsze niż przy użyciu zwykłej, manualnej szczoteczki do zębów. Oszczędzamy przede wszystkim czas, który na chwilę obecną jest naprawdę na wagę złota.

Po drugie. Elektryczna szczoteczka do zębów pozwala na dokładniejsze czyszczenie zębów, przestrzeni między zębowych oraz kieszonek dziąsłowych. Dzięki większej ilości ruchów robi to naprawdę skuteczniej niż zwykła manualna szczoteczka. Używając elektrycznej szczoteczki nie męczymy się ani trochę. Elektryczna maszynka przy okazji czyszczenia zębów, masuje także dziąsła.

Po trzecie. Dzięki wielu dodatkowym funkcjom pozwala nam na lepsze zadbanie o nasze zęby oraz higienę jamy ustnej. Czujnik nacisku pozwoli na dokładne i bezpieczne czyszczenie. Elektryczna szczoteczka jest także bardzo prosta w obsłudze, to praktycznie jeden przycisk by ją włączyć.

Po czwarte. Elektryczna szczoteczka do zębów ma wymienne końcówki, wystarczy, że w rodzinie kupimy tylko jeden element główny, a końcówki będą wymienne. Zamontowanie i zdemontowanie końcówki czyszczącej jest dziecinnie proste.

Szczoteczki elektryczne posiadają także kilka istotnych wad, o których trzeba wiedzieć. Jest to urządzenie elektryczne dlatego też jej działanie uzależnione jest od dostępności prądu potrzebnego nam do naładowania akumulatora znajdującego się wewnątrz. Dochodzi do tego także cena renomowanych szczoteczek do zębów. Ponadto, nieumiejętne korzystanie ze szczoteczki do zębów może powodować podrażnienie dziąseł czy nawet zniszczenie szkliwa (dlatego też warto zainwestować w szczoteczki z czujnikiem nacisku).

Szczoteczki elektryczne – ich rodzaje oraz przeznaczenie.

Najprostszym podziałem szczoteczek elektrycznych z jakim możemy się spotkać jest oczywiście podział pod względem ruchów jakie wykonuje. Mogą to być:

  • Szczoteczki obrotowe.
  • Szczoteczki obrotowo-pulsacyjne.
  • Szczoteczki ultradźwiękowe.
  • Szczoteczki soniczne.

Szczoteczki obrotowe mają funkcję jedynie obracania główki czyszczącej, są to najbardziej podstawowe model, których prędkość nie powala, jednak pamiętajmy, że nadal są lepsze od zwykłych, manualnych szczoteczek. Szczoteczka obrotowo-pulsacyjna dodatkowo produkuje ruch w przód oraz do tyłu – pulsuje. Obecnie są to jedne z najlepszych szczoteczek jakie możemy dostać na rynku. Najlepsze Szczoteczki soniczne osiągają nawet 42 tysiące ruchów na minutę, a ich końcówka z wyglądu przypomina standardową szczoteczkę do zębów. Obecnie coraz bardziej popularne stają się szczoteczki ultradźwiękowe, które wytwarzają fale ultradźwiękowe o częstotliwości 1.6 Megaherca.

Wpisując „szczoteczka elektryczna opinie” znajdziemy wiele ciekawych zestawień jeśli chodzi o rodzaj szczoteczek do zębów. Jednak czy istnieją szczoteczki do zębów przeznaczone dla dzieci?

Obecnie można dostać wiele różnych szczoteczek elektrycznych dla dzieci. Największy wybór będziemy mieli na pewno w dużych branżowych marketach. Szczoteczki dla dzieci różnią się przede wszystkim tym, że główka szczotkująca zęby jest wykonana w taki sposób, by jak najbardziej zwiększyć bezpieczeństwo podczas szczotkowania. Ponadto aby uatrakcyjnić i zachęcić dzieci do korzystania z tego typu szczoteczek do zębów producenci prześcigają się jeśli chodzi o wygląd i walory estetyczne szczoteczek elektrycznych. Coraz więcej producentów zaczyna wykorzystywać znane motywy graficzne z najbardziej popularnych produkcji filmowych przeznaczonych specjalnie dla dzieci. Należy pamiętać jednak o tym, że dzieci powinny używać szczoteczki elektrycznej pod nadzorem dorosłej osoby. Odradza się również kupowania taniej „chińszczyzny” ponieważ wiąże się to z koniecznością wymiany zwykłych baterii używanych w takich szczoteczkach. Wymienne baterie to ryzyko zalania szczoteczki elektrycznej.

Porównanie najlepszych szczoteczek elektrycznych w 2022 roku.

Znamy już zalety samych szczoteczek elektrycznych jak również zalety korzystania z tego typu urządzeń. Jednak, która szczoteczka jest najlepsza w 2022? Którą wybrać, by być w pełni zadowolonym z jej funkcjonowania? Poniżej przedstawiamy trzech kandydatów do miana najlepszej szczoteczki elektrycznej obecnie dostępnej w polskich sklepach. Po więcej produktów z tej kategorii zapraszamy na szczoteczki elektryczne ranking.

Philips Sonicare Easy Clean HX6511

Philips Sonicare Easy Clean HX6511Szczoteczka elektryczna Philips Sonicare HX6511 jest jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie szczoteczek tego producenta. Posiada specjalny program pomagający nowym użytkownikom rozpoczęcie korzystania ze szczoteczek elektrycznych. Przez pierwsze czternaście szczotkowań szczoteczka sama zwiększa moc by przyzwyczaić użytkownika do jej korzystania. Ponadto szczoteczka posiada Smartimer, który odmierza zalecane przez dentystów dwie minuty szczotkowania, a system Quadpacer odmierza 30 sekundowe okresy, dzięki którym użytkownik zostaje poinformowany o konieczności zmiany części jamy ustnej, którą szczotkuje. Szczoteczka ta wykonuje około 31 tysięcy ruchów pulsacyjnych na minutę, dzięki czemu z powierzchni zębów usuwane jest do dwóch razy więcej płytki nazębnej w porównaniu do zwykłych szczoteczek.

Sprawdź cenę Philips Sonicare HX6511 na Ceneo.pl

Szczoteczka jest w pełni wodoodporna, a zainstalowany akumulator pozwala na 42, dwuminutowe szczotkowania lub do 3 tygodni użytkowania. Posiada jeden tryb szczotkowania o nazwie Clean, który jest idealnym rozwiązaniem do codziennego szczotkowania.

„Szczoteczka nie należy do najtańszych, jednak miałam większe fundusze i zainwestowałam w nieco droższą. Sonicare sprawdza się rewelacyjnie dlatego też polecam ją każdemu, kto ma nieco większą kwotę żeby kupić swoją pierwszą szczoteczkę elektryczną!” – Katarzyna, 23 lata.

Oral B Professional Care 5000 Triumph

oral-b professional care triumph 5000Oral B jest wiodącą marką na polskim rynku jeśli chodzi o szczoteczki elektryczne. Jedną z najlepszych propozycji w ofercie tego producenta jest szczoteczka Professional Care 5000 Triumph. Szczoteczka ta posiada technologię 3D Cupping Action, dzięki której szczoteczka osiąga aż 40 tysięcy ruchów pulsacyjnych na minutę oraz 8 800 ruchów oscylacyjnych na minutę. Ponadto jest to niesamowicie bezpieczna szczoteczka, którą wyposażono w system Triple Action zapobiegający nadmiernemu naciskowi główki szczoteczki do powierzchni zębów.

Sprawdź cenę Oral B Prof Care 5000 na Ceneo.pl

Bezprzewodowy system SmartGuide, który synchronizuje się ze szczoteczką wyświetla w czasie rzeczywistym informacje pomagające szczotkować zęby jeszcze dokładniej i delikatniej. Timer odmierzający 2 minuty od momentu rozpoczęcia szczotkowania oraz okresy co 30 sekund pomoże szczotkować zęby dokładnie, a przede wszystkim efektywnie. Ponadto szczoteczkę wyposażono w pięć różnorodnych trybów czyszczenia, dzięki czemu higiena jamy ustnej staje się jeszcze bardziej kompleksowa.

Szczoteczka elektryczna Oral B Professional Care 5000 Triumph jest całkowicie wodoszczelna, jedno ładowanie akumulatora wystarcza nawet na siedem dni.

„Jest to jedna z najdroższych szczoteczek, ale jednocześnie jedna z najlepszych. Wcześniej korzystałem ze szczoteczki z jednym programem czyszczenia. Jak dla mnie największą zaletą tej szczoteczki jest pięć programów szczotkowania, a najlepszy jest tryb masażu dziąseł.” – Tomasz, 27 lat.

Braun Oral B Vitality 3D White Clean

Oral B 3D whiteIdealną szczoteczką elektryczną dla początkującego użytkownika będzie Oral B Vitality 3D White Clean. Szczoteczka ta posiada jeden tryb, a dzięki ruchom oscylacyjno-rotacyjnym wykonywanym przez główkę szczoteczki jest w stanie usunąć płytkę nazębną dokładnie dookoła całej powierzchni zęba. Końcówka szczoteczki jest w stanie wykonać nawet do 7 600 ruchów na minutę. W zestawie szczoteczki znajdziemy także specjalną końcówkę 3D White, które dzięki swoim właściwościom polerującym skutecznie wspomaga wybielanie zębów. Specjalny timer będzie przypominał nam o tym, że czas szczotkowania zalecany przez dentystów właśnie minął.

Sprawdź cenę Oral B Vitality 3D White na Ceneo.pl

Obudowa szczoteczki jest wodoodporna, śmiało możemy z niej korzystać pod bieżącą wodą. W pełni naładowany akumulator pozwala nawet na siedem dni pracy.

„Długo nie mogłam zdecydować się na swoją pierwszą szczoteczkę elektryczną. Oral B Vitality 3D White Clean okazała się najlepszym wyborem dla laika. Ma dobre parametry czyszczące, a do tego pomogła mi wybielić zęby o kilka odcieni. Polecam!” – Paulina, 31 lat.

Podsumowując Ranking z 2022 roku

Dzięki rozwojowi technologii oraz dążeniu do ułatwienia sobie życia możemy w najbliższym czasie spodziewać się jeszcze wielu ciekawych wynalazków. Od wielu już lat jednym z takich wynalazków są szczoteczki elektryczne, które ułatwiają i przyśpieszają codzienną pielęgnację jamy ustnej. Są niepodważalnie lepsze od szczoteczki manualnej, czyszczą o wiele lepiej i dokładniej, pozwalają nam na oszczędzenie czasu. Wybór szczoteczki nie jest łatwy, jednak już krótka konsultacja z naszym lekarzem stomatologiem wystarczy by móc zakupić swoją pierwszą szczoteczkę elektryczną. Powinniśmy uczyć nasze dzieci już od samego początku, że dbanie o zęby i higienę jamy ustnej jest podstawową rzeczą dla pięknego i zdrowego uśmiechu. Jeśli potrzebujesz więcej istotnych informacji na temat szczoteczek elektrycznych wystarczy, że w wyszukiwarkę wpiszesz „szczoteczka elektryczna opinie”.

Vango Tents 2016