Bardzo dobrze wszyscy wiemy o tym, że nasze zęby nie służą tylko do rozdrabniania i przeżuwania pokarmu, to również nasza wizytówka, która będzie nam towarzyszyła praktycznie do końca życia. Dlatego też praktycznie każdy z nas dba o to, by były one proste, zadbane, a przede wszystkim śnieżnobiałe. Istnieje wiele sposobów wybielania zębów, możemy to zrobić u specjalisty, płacąc dość dużo, ale także możemy zrobić to sami, w domowym zaciszu, dlaczego więc by nie skorzystać z takiej opcji. Oczywiście nie mówimy tutaj o korzystaniu z soku z cytryny czy wcieraniu sody oczyszczonej w szkliwo naszych zębów. Mowa jest rzecz jasna o profesjonalnych metodach z wykorzystaniem profesjonalnych środków, takich jak chociażby paski wybielające. Czym są paski wybielające i na czym polega cała metoda wybielania zębów paskami wybielającymi?

Poznaj jedną z najłatwiejszych metod wybielania zębów.

Dlaczego wybielanie zębów paskami wybielającymi jest najłatwiejsze? Ponieważ samo użycie pasków nie sprawi problemów nawet dla największych laików. Najczęściej w zestawie dostajemy dwa paski, jeden pasek powinniśmy „nakleić” na górną partię zębów, natomiast drugi pasek, na dolną partię zębów. To nic prostszego po prostu wyciągamy pasek z opakowania, odrywamy ochronną warstwę i przyczepiamy dokładnie pasek do naszych zębów, dalsze instrukcje znajdziemy najczęściej w ulotce informacyjnej produktu. Sam pasek jest pokryty specjalnym żelem, który zawiera odpowiednio mocne substancje wybielające dzięki którym, nasze zęby staną się o wiele bielsze, wszelkie niedoskonałości i skazy mechaniczne zostaną odpowiednio wybielone poprzez poprawę pigmentu w naszych zębach. Paski wybielające zęby są naprawdę proste w użyciu.

Zalety korzystania z pasków wybielających.

Jakie więc są zalety korzystania z pasków wybielających? Przede wszystkim jest to tania metoda wybielania zębów, a jak wiemy, nie każdego stać na wydanie nawet kilku tysięcy złotych za kilka zabiegów wybielających u lekarza specjalisty. Co prawda skuteczność zabiegów u specjalisty jest nieporównywalnie wyższa niż skuteczność domowych sposobów, jednak jeśli nie potrzebujemy silnego wybielania, a nasze zęby są jedynie delikatnie przebarwione, to wykorzystanie pasków wybielających zęby będzie najlepszym rozwiązaniem dla nas. Sama kuracja wybielania zębów paskami wybielającymi nie trwa długo, jest to kwestia kilkukrotnego użycia pasków wybielających by zauważyć pierwsze efekty, a wszystko to możemy robić w naszym domowym zaciszu, w czasie, gdy mamy chwilę dla siebie i nikt nam nie będzie w tym przeszkadzał. Ponadto, tak jak już wcześniej wspominaliśmy, wybielanie zębów przy użyciu pasków do wybielania zębów jest niezwykle proste. Wiele osób daje o tym świadectwo na forach internetowych podając tą zaletę jako jedną z najważniejszych. Pasek wystarczy przykleić, nie musimy martwić się o nałożenie odpowiedniej ilości do silikonowej formy na zęby. W przeciwieństwie do domowych sposobów przy użyciu sody lub cytryny, wybielanie zębów przy użyciu pasków wybielających jest zupełnie bezpieczne. Tego typu produkty przeszły wszystkie niezbędne testy i posiadają wymagane pozwolenia na to, by mogły zostać dopuszczone do sprzedaży. Nasze bezpieczeństwo w tym przypadku zależy jedynie od tego, czy odpowiednio stosujemy się do wytycznych podanych przez producenta w ulotce informacyjnej.

Przeciwwskazania do używania pasków wybielających.

Jednak stosowanie pasków wybielających nie jest dla każdego. Jakie więc są główne przeciwwskazania, które mogą nas wyeliminować z możliwości wybielania zębów takimi paskami? Przede wszystkim, wybielanie zębów jest przeciwwskazane jeśli kobieta jest w ciąży lub karmi piersią. Również dzieci poniżej dwunastego roku życia nie powinny zabierać się za wybielanie zębów, nawet pod nadzorem dorosłych. Do tego dochodzi także fakt, że wybielanie zębów paskami wybielającymi nie jest zalecane, wręcz odradzane osobom, które są uczulone na którykolwiek ze składników zawartych w paskach wybielających. Jeśli masz problemy z nadwrażliwością zębów, a także masz delikatne i drażliwe dziąsła nie powinieneś wybielać zębów, a pierwszorzędnie skontaktować się z lekarzem specjalistą, który pomoże Ci dobrać najlepszą metodę wybielania zębów, która nie wpłynie negatywnie na komfort Twojego funkcjonowania lub spróbować delikatnie wybielania zębów domowymi sposobami takimi jak wybielanie zębów bananem lub wybielanie zębów sodą oczyszczoną.

Jak używać pasków wybielających?

W większości przypadków, producenci wypuszczając na rynek swój produkt przewidują tygodniową kurację paskami. Oczywiście istnieje także możliwość wykupienia większych opakowań pasków wybielających, jednak nie spotkałem się z dłuższą kuracją niż dwadzieścia dni. Sposób użycia jest bardzo prosty. W opakowaniu najczęściej znajduje się zestaw dwóch pasków, dłuższy pasek na górną partię zębów, oraz krótszy, na dolną partię zębów. Paski odklejamy i stroną, na której jest żel równomiernie przykładamy do powierzchni zębów, dbając o to, by linia kończyła się tuż przy dziąsłach (nie zachodziła na dziąsła!), resztę paska zaginamy do wewnętrznej strony. Najczęściej producenci zalecają używanie pasków raz dziennie po pięć minut. Nie szczotkujemy zębów przed założeniem, również po zdjęciu pasków wybielających. Nie jemy ani nie pijemy w trakcie noszenia pasków. Standardowa kuracja to siedem dni by uzyskać efekt jaśniejszych zębów nawet o kilka tonów. To naprawdę działa!

Opinie internautów na temat wybielanie zębów paskami wybielającymi.

Jeśli nadal nie masz pewności co do wybielania zębów paskami ze specjalnym żelem to najlepszą metodą na upewnienie się o ich skuteczności jest sprawdzenie opinii internautów w sieci. Jest mnóstwo for internetowych, na których poruszony został temat wybielania zębów w domowym zaciszu i to właśnie paski wybielające mają największe zaufanie i najlepsze opinie. Oto kilka z nich:

„Zawsze chciałam mieć białe lśniące zęby jak większość moich koleżanek z pracy. Niestety, one mogły sobie pozwolić na zabieg u specjalisty. W końcu po wielu dniach poszukiwania informacji oraz konsultacji z moim dentystą doszłam do wniosku, że wypróbuję paski wybielające. To był strzał w dziesiątkę! Skorzystałam z dwutygodniowej kuracji, stosowałem się do wytycznych w ulotce i… teraz mam bielsze zęby o kilka tonów. Zauważyły to nawet moje koleżanki z pracy. Wszystkim niezdecydowanym, a także tym, którzy nie chcą wydać fortuny na wybielanie zębów polecam paski wybielające – to naprawdę działa już po kilku dniach!” – Marta, 28 lat.

„Co tu dużo mówić, przez nadmiar kawy, który spożywam moje zęby zaczęły przypominać firankę nie zmienianą od dobrych kilku lat. Zdecydowałem się bez wahania na paski wybielające, a efekt jest piorunujący już po tygodniowym stosowaniu! Chcesz mieć bielsze zęby? Wypróbuj paski! Jak dla mnie nie ma nic lepszego w tym zakresie cenowym” – Mariusz, 33 lata.

„Paski wybielające zęby stały się moim zbawieniem. Od zawsze miałam problemy z barwą moich zębów, choć nie piję kawy czy też nie palę papierosów. Mój dentysta powiedział, że niektórzy tak po prostu mają. Jednym żółkną zęby, innym się szybciej psują. Moim lekarstwem stały się paski. Nie są drogie to przede wszystkim, ale także łatwość w użyciu i skuteczność zdecydowały, że regularnie od dwóch lat (z odpowiednimi odstępami!) wykonuję kurację wybielającą za pomocą pasków. Polecam każdemu!” – Baśka, 37 lat.

Najpopularniejsze paski wybielające dostępne na rynku.

Obecnie w naszym kraju istnieje kilka wiodących producentów oferujących paski wybielające do zębów. Oczywiście każdy z nich posiada swoich sprzymierzeńców. Przyjrzyjmy się jednak tym najpopularniejszym w naszym kraju.

paski wybielające crest Crest Supreme. Są to chyba obecnie jedna z najpopularniejszych pasków wybielających dostępnych w naszym kraju. Już za kilkadziesiąt złotych otrzymujemy zawierające paski wybielające Crest do pełnej kuracji. 14 listków, każdy po dwa paski, na górę i dół. Producent zaleca korzystanie z pasków maksymalnie dwa razy dziennie. Nie powinniśmy szczotkować zębów przed założeniem pasków. Producent zaleca noszenie pasków przez około 30 minut. Paski zawierają substancję aż w 14% stężeniu, jest to oczywiście hydrogen peroxide, czyli nadtelenek wodoru.

„To najskuteczniejsze paski wybielające jakich używałem. W mojej pracy białe zęby to podstawa, a dzięki tygodniowej kuracji mam zęby bielsze o kilka tonów. Skuteczność tych pasków jest niezaprzeczalna i to za jaką cenę!” – Grzesiek, 29 lat.

paski wybielające do zębów Blend a Med Whitestrips. To drugi z najpopularniejszych producentów w naszym kraju. Za niewielką cenę oferuje opakowanie 28 pasków, do siedmiodniowej kuracji. Niezwykły komfort noszenia oraz prostota użycia sprawia, że coraz więcej osób sięga właśnie po te paski wybielające. Substancją czynną zawartą w żelu jest nadtlenek wodoru. Producent zaleca stosowanie pasków dwa razy dziennie, na górny i dolny łuk jednocześnie. Jeden zabieg powinien trwać do trzydziestu minut.

„Prawdę mówiąc skorzystałam z tych pasków, ponieważ zaufałam tej marce. Słyszałam o paskach Crest, jednak z racji tego, że nie znałam tej firmy zdecydowałam się na paski Blend a Med. Za kilkadziesiąt złotych kupiłam opakowanie pasków starczających na tygodniową kurację i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Nie wiedziałam, że moje zęby mogą być znowu białe, nigdy szczególnie nie dbałam o to by używać past wybielających. Jeśli ktokolwiek chce wybielić swoje zęby o kilka tonów to jak najbardziej polecam paski Whitestrips. Skuteczność, prostota w użyciu oraz bezpieczeństwo w jednym.” – Joanna, 25 lat.

Najbezpieczniejszy domowy sposób wybielania zębów – podsumowanie.

Niewątpliwie wybielanie zębów domowymi sposobami to najchętniej wybierany sposób na białe zęby. Paski wybielające cieszą się największą popularnością. Wszystko to dzięki niezwykle prostemu sposobowi użycia pasków, bezpieczeństwu jakie zapewniają paski, a także skuteczności i szybkości uzyskiwania efektów wybielania zębów. Kuracja jest niezwykle prosta, nawet osoby, które nigdy wcześniej nie słyszały o paskach wybielających poradzą sobie z ich użyciem. Jeśli chcesz mieć białe zęby już w siedem dni, wypróbuj paski wybielające jednego z wiodących producentów.