Ostatnimi czasy wybielanie zębów staje się coraz bardziej popularne. Dzieje się tak ponieważ możemy korzystać z coraz to nowszych metod wybielania zębów, rzecz jasna metod, z których możemy skorzystać w domowym zaciszu. Czasy, kiedy trzeba było udać się do specjalisty i zostawić praktycznie fortunę, by mieć wybielone zęby już dawno minęły, teraz dzięki różnym preparatom możemy wybielić swoje zęby w domowym zaciszu. W tym artykule przyjrzymy się konkretnej metodzie i najpopularniejszym aktualnie produktem, a mianowicie – paskom wybielającym Crest.

Jaka jest najpopularniejsza marka, jak powinno się używać pasków wybielających? Dla kogo są wskazane paski wybielające, a kto powinien zrezygnować z tego rodzaju wybielania? Jakie są opinie z 2022 roku osób, które już skorzystały z wybielania zębów paskami wybielającymi? Wszystkiego dowiemy się w dalszej części tego artykułu.

Najpopularniejsza marka w 2022 – paski Crest

Obecnie w naszym kraju najpopularniejszą metodą wybielania zębów w swoim domowym zaciszu jest wykorzystywanie różnego rodzaju pasków wybielających oraz specjalnych preparatów, które nakładamy na zęby, a następnie dociskamy specjalną nakładką na zęby. Wybielania stało się coraz ważniejsze w naszym społeczeństwie, ludzie coraz bardziej uświadamiają sobie, że białe i lśniące zęby stanowią naszą główną wizytówkę podczas poznawania nowych ludzi czy nawet podczas rozmowy kwalifikacyjnej o nową pracę.

Furorę w naszym kraju, szczególnie na portalach aukcyjnych robią paski Crest. Paski wybielające Crest Supreme to elastyczne paski, pakowane oddzielnie, aby łatwo można było je używać. Każdy z pasków pokryty jest specjalnym żelem, posiadającym substancję, które skutecznie ale bezpiecznie wybieli nasze zęby. W pojedynczym zestawie znajdziemy dwa paski, jeden pasek dłuższy, na górną partię zębów, oraz pasek krótszy, który aplikujemy na dolną szczękę.

Sposób użycia oraz przeciwwskazania – paski wybielające Crest Supreme

Obecnie zaleca się użytkownikom zastosowanie całej, pełnej kuracji paskami wybielającymi Crest. Pełna kuracja to 14 kompletów pasków, czyli łącznie 28 pasków wybielających. Dla lepszych efektów producent nie zaleca szczotkowania zębów tuż przed nałożeniem pasków wybielających Crest Supreme. Nie zaleca się również szczotkowania zębów tuż pod zdjęciu pasków wybielających.

Pełna kuracja wybielająca powinna trwać siedem dni. Każdego dnia powinniśmy używać dwa razy pasków wybielających. Zalecany czas noszenia pasków na zębach to 30 minut, jednak wielu internautów chwali się, że dzięki godzinnemu noszeniu pasków można uzyskać jeszcze lepsze efekty. Z racji tej, że paski pokryte są specjalnym żelem, od razu po zaaplikowaniu pasków na górny i dolny łuk zębowy powinniśmy dokładnie umyć dłonie. Żel zastosowany na paskach może powodować tymczasowe wybielenie skóry na dłoniach, nie jest to w żaden sposób groźne jednak warto o tym pamiętać. Powinniśmy bezwzględnie stosować się także do innych zaleceń producenta, takich jak zakaz spożywania posiłków oraz picia napojów podczas noszenia nałożonych pasków Crest. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy połykać pasków, a także połykać śliny, jeśli dostał się do niej żel wybielający z pasków.

Do samego wybielania zębów istnieje wiele przeciwwskazań. Już same paski wybielające zęby nie powinny być stosowane przez osoby poniżej 12 roku życia. Chcąc rozpocząć wybielanie zębów, niezależnie jaką metodą, powinniśmy zgłosić się do naszego lekarza stomatologa po poradę. Pomoże on nam wybrać najbardziej odpowiednią metodę. Jeśli mamy problemy z zębami oraz dziąsłami, również powinniśmy podjąć decyzję o wybielaniu dopiero po wizycie u stomatologa. Wszelkie niezaleczone ubytki oraz nieodpowiednie plomby użyte do zaleczenia zęba będą stanowiły dla nas dość duży problem, ponieważ niektóre z plomb używanych do leczenia nie są podatne na działanie żelu wybielającego zawartego na paskach wybielających Crest Supreme. Dlatego też uprzednia wizyta u dentysty powinna nam pomóc w doborze odpowiedniej metody wybielania zębów, niestety nie każdy może korzystać z past wybielających, żelów czy też pasków wybielających. Nie chcemy przecież zrobić sobie krzywdy lub zamiast wybielania uzyskać tylko częściowe wybielenie zębów i innej barwy plomby. Dlatego dla ludzi którzy z jakichkolwiek powodów nie mogą używać pasków polecane jest aby u dentysty skonsultowały inna metodę wybielania zębów np. wybielanie zębów bananem lub wybielanie zębów sodą oczyszczoną.

Opinie użytkowników pasków wybielających Crest Supreme – 2022

Wpisując w wyszukiwarkę hasło „paski wybielające Crest opinie” znajdziemy wiele stron internetowych, for internetowych, a także blogów, na których dokładnie opisane są wrażenia, efekty, a także skuteczność tej metody wybielania zębów. Dzięki temu śmiało możemy polecić paski dla osób, które chcą wybielić swoje zęby w tydzień nawet o kilka tonów.

Poniżej przedstawiamy niektóre z opinii, które możemy znaleźć w internecie wpisując hasło „paski wybielające Crest opinie”

„Od dłuższego czasu chciałam wybielić swoje zęby, zrobić coś z nimi, żeby były nie tylko proste, ale również śnieżnobiałe. Kiedy tylko skończyłam kurację z użyciem aparatu ortodontycznego zdecydowałam się na paski wybielające ponieważ używali ich moi znajomi oraz znalazłam wiele ciekawych opinii na ich temat. Osobiście potwierdzam ich skuteczność, ponieważ moje zęby stały się bielsze o kilka tonów, a w przyszłości planuję powtórzyć tą kurację. Zdecydowałam się na paski wybielające Crest dzięki pomocy moje lekarza stomatologa. Było to możliwe ponieważ wcześniej nie miałam żadnych plomb. Już po kilku zastosowaniach pasków widziałem efekty, a po całym tygodniu kuracji moje zęby są wreszcie takie, jakie chciałam zawsze mieć”
Monika – 21 lat
„Próbowałem wybielić swoje zęby przy użyciu past wybielających, wtedy totalnie nie wiedziałem, że nie powinienem tego robić, ponieważ po wizycie u dentysty stwierdził on, że zniszczyłem sobie zęby. Pasty wybielające mają właściwości ścierne. Ufam swojemu dentyście, więc po pozbyciu się problemu nadwrażliwych zębów zacząłem korzystać z siedmiodniowej kuracji paskami wybielającymi Crest Supreme. Powiem tak – ogólnie jestem zadowolony, ale na pewno będę musiał jeszcze powtórzyć kurację ponieważ wiem, że mogę jeszcze bardziej wybielić swoje zęby. Jak na taką cenę i tak krótki czas (7 dni) to efekty są zadowalające. Z ręką na sercu mogę każdemu polecić paski wybielające Crest, jednak najpierw należy pamiętać o wizycie u swojego stomatologa”
Robert - 31 lat
„Nie ukrywam, że polecam te paski wybielające dla każdego z moich znajomych, który chce wybielić sobie zęby. Jestem z nich zadowolona, za taką cenę taki efekt? Polecam. Co prawda na początku miałam parę problemów, takich jak ból brzucha i głowy, ale to pewnie dlatego, że przy pierwszym założeniu pasków napiłam się wody podczas ich noszenia, co jest zabronione. Sama sobie jestem winna. Polecam każdemu te paski, kto nie chce wydać fortuny na wybielanie zębów, a chce wybielić sobie zęby o kilka tonów.”
Alicja - 19 lat

Nie brakuje również opinii negatywnych. Jednak znaczną przewagę mają opinie pozytywne, ludzi, którzy przed wybielaniem zębów skonsultowali się ze swoim stomatologiem. Większość negatywnych opinii dotyczy tego, że po zastosowaniu pasków wybielających Crest ich zęby stały się jeszcze bardziej nadwrażliwe- jest to zwyczajnie efekt braku konsultacji ze swoim stomatologiem, który mógłby stwierdzić, że zęby danego pacjenta mogą negatywnie zareagować na substancję wybielającą zawartą w żelu w paskach wybielających Crest Supreme.

Wszystkie produkty wybielające marki Crest

Crest Whitestrips Supreme Profesional

Zdecydowanie najpopularniejszy produkt wybielający od producenta Crest. Przez wielu uznawane są za najlepsze oraz najmocniejsze paski wybielające na rynku.

Crest 3D Whitestrips Professional effects

Zaawansowana formuła zawiera ergonomiczny uchwyt, który nie porusza się, więc można porozmawiać i napić się wody podczas wybielania zębów.

Crest 3D Classic Vivid

Zaawansowana formuła zawiera ergonomiczny uchwyt, który nie porusza się, więc można porozmawiać i napić się wody podczas wybielania zębów.

Crest 3D White Whitestrips Gentle Routine

Produkt ten przeznaczony jest dla osób z wrażliwymi zębami oraz dziąsłami.

Crest 3D Whitestrips 5 Minute Touch Up

Paski wybielające skierowane do używania pomiędzy kuracjami wybielającymi.

Crest 3D Whitestrips Supreme Flexfit

Unowocześniona technologia STRONG GRIP, NO SLIP zapewniająca ścisłe przyleganie pasków do powierzchni zębów i nie przesuwanie się w trakcie kuracji wybielającej.

Crest 3D Whitestrips Glamorous White

Zaawansowana formuła posiadająca ergonomiczny uchwyt, który nie porusza się, więc jest możliwość porozmawiania i napicia się wody podczas wybielania zębów.

Crest Whitestrips Noticeably White

Crest Whitestrips Noticeably White – Daje szybki efekt, a także możliwość wybielenia sobie zębów w domu, przy bardzo niskim koszcie w porównaniu tego zabiegu w gabinecie dentystycznym.

3D White Whitestrips 1 Hour Express

Technologia umożliwiające uzyskanie dobrego  efektu już po około jednej godzinie.

Największa konkurencja dla wybielających pasków Crest Supreme

Największym konkurentem pasków wybielających Crest jest firma Blen-a-med oraz ich Paski wybielające Whitestrips. Bardzo popularny produkt który naprawdę zbiera bardzo pozytywne opinię od klientów. 28 pasków za dosyć rozsądną cenę. Głównym środkiem wybielającym w tym produkcie jest nadtlenek wodoru natomiast kuracja każdorazowo trwa około 30 minut oraz zalecane jest aby była powtarzana 2 razy dziennie przez 7 dni.

Następnym produktem dostępnym na naszym rynku są Paski wybielające WhiteWash. Aktualnie produkt ten jest dużo mniej popularny ponieważ dopiero niedawno się pojawił w Polsce. Paski te pochodzą z USA gdzie w bardzo krótkim okresie czasu podbiły tamten rynek. Producent zaleca noszenie pasków 1 godzinę dziennie przez 14 dni. Paski te także zawierają nadtlenek wodoru w 6 % części.

Innym konkurentem pasków wybielających Crest są paski wybielające firmy Dentway. Dentway White Strips to zestaw 28 pasków, które producent zaleca zużyć w ciągu jednego tygodnia. Czyli podobnie jak w przypadku pasków Crest kuracja twa przez siedem dni. Metoda zastosowania jest identyczna. Dwa razy dziennie nakładamy paski na nasze zęby, a jedna sesja wybielająca powinna trwać około 20-30 minut.

Zestawy do wybielania zębów są także dużą konkurencją Pasków Crest

Kolejnym wartym uwagi produktem jest sztyft do wybielania zębów. DentAlbex jest producentem sztyftu do wybielania zębów. Metoda zastosowania tego sztyftu jest banalnie prosta. Wystarczy nanieść specjalny żel zawarty w sztyfcie na zęby. Przez pierwsze 30 sekund trzeba uważać by nie dotykać zębów językiem lub ustami. Po wyschnięciu i upływie 15 minut wystarczy usunąć żel szczotkując zęby i płucząc je letnią wodą. Proces ten powtarzamy maksymalnie dwa razy dziennie przez około pięć, do siedmiu dni. Producent nie zaleca stosowania terapii częściej jak cztery razy w roku. W skład żelu zawartego w sztyfcie wchodzi fluorek sodu, wodorowęglan sodu oraz sorbinian potasu. Dowiedziono naukowo, że składniki zawarte w tym sztyfcie są całkowicie bezpieczne dla naszych zębów oraz szkliwa. Dodatkowo w sztyfcie zawarte są naturalne składniki działające przeciwzapalnie. Cena tego produktu jest bardzo atrakcyjna w porównaniu z innymi metodami wybielania takimi jak paski wybielające czy żele z elastycznymi nakładkami na zęby.

Następnym dobrym pomysłem aby spróbować wybielić zęby jest skorzystanie z Systemu wybielającego Biała Perła (żele wybielające). Jest to dosyć popularny w Polsce system który ma swoich zagorzałych zwolenników. Większość klientów jest naprawdę zadowolonych z rezultatów systemu wybielającego Biała Perła. Cały system składa się z 3 żeli które powinno się używać w pewnych odstępach czasu. Do tego zalecane jest także używanie płynu oraz pasty do codziennej higieny jamy ustnej także od producenta Biała Perła.

Zestaw wybielający Iwhite nakładki z żelem wybielającym. Jednorazowe  higieniczne nakładki używa się używa się przez 20 minut dziennie przez 5 dni aby uzyskać jeden z pięciu odcieni. Produkt ten próbowało już wielu klientów i opinię są bardzo podzielone. Na niektóre zęby nakładki te prawie nie działają natomiast niektórzy użytkownicy są zadowoleni. Niewątpliwie cena jest jednym z atutów tego produktu.

Jednym z największych konkurentów dla produktu paski Crest jest zestaw do wybielania zębów iBright. Co prawda nie są to paski wybielające, a zestaw ze specjalnym żelem oraz elastycznymi nakładkami na łuki zębowe, które skutecznie dopasują się do uzębienia każdego z użytkowników. Producent tego specyfiku zaleca wybór jednej z dwóch kuracji, pięcio lub siedmiodniowej. W przypadku pięcio dniowej kuracji sesje wybielające odbywają się tylko pierwszego dnia – 30 minut – oraz piątego dnia – 20 minut. Cały proces polega na tym, aby wykorzystać specjalną chusteczkę wybielającą, którą zamaczamy w specjalnym żelu przygotowującym i w ten sposób czyścimy zęby przez minutę. Następnie czyścimy zęby płucząc je w ciepłej wodzie, nakładamy żel wybielający do elastycznych nakładek, mocujemy w niej specjalną lampę LED, a następnie umieszczamy taki zestaw na naszych zębach. Lampa LED będzie działała przez 10 minut, przy pierwszej sesji należy pamiętać o trzykrotnym włączeniu lampy.

Którą metodą najlepiej wybrać by w domowym zaciszu wybielić zęby? Wszystkiego dowiemy się u swojego dentysty, który po kontroli naszych zębów stwierdzi, jaka metoda będzie dla nas najlepsza.