Każdy człowiek powinien przykładać dużą wagę do codziennej pielęgnacji zębów, ponieważ to właśnie ona ma największy wpływ na ich stan. Wielu zabiegów w gabinecie stomatologicznym można uniknąć poprzez odpowiednią troskę o zęby, a przede wszystkim poprzez ich właściwe czyszczenie. Osoby zainteresowane dokładnym usuwaniem wszystkim zanieczyszczeń powinny zwrócić uwagę na szczoteczki elektryczne. Są one w stanie wykonać kilka tysięcy ruchów na minutę, co daje im ogromną przewagę nad szczoteczkami manualnymi, w przypadku których liczba obrotów wynosi wyłącznie sto. Oczywiście, nie oznacza to, że wszystkie szczoteczki elektryczne są tak samo godne polecania. Warto zatem przyjrzeć się poszczególnym propozycjom, na przykład serii Oral B Vitality.

Profesjonalnie usuwa płytkę nazębną oraz przebarwienia powierzchniowe

oral b vitality Szczoteczka Oral B Vitality to propozycja marki Braun, a zatem doświadczonego producenta małych urządzeń elektrycznych. Seria ta zostały wyposażona w unikalną technologię 2D, co zapewnia znakomite efekty czyszczenia. Podczas mycia szczoteczka ta wykonuje aż 7600 ruchów obrotowych na minutę, dzięki czemu usuwa znacznie więcej płytki nazębnej od tradycyjnej szczoteczki. Wykonywane z boku na bok ruchy oscylacyjne pozwalają na dokładnie otoczenie zęba, a tym samym na rozbicie i usunięcie płytki nazębnej. Dzięki zaawansowanej technologii szczoteczka oczyszcza zęby i przestrzenie między zębowe intensywnie, a zarazem delikatnie. Z tego względu sprawdza się nawet w przypadku osób, które cierpią na nadwrażliwość zębów i dziąseł. W celu zapewniania użytkownikom pełnej wygody podczas mycia zębów, każda szczoteczka Oral B Vitality została wyposażona w specjalny timer. Jego zadaniem jest odmierzanie czasu czyszczenia, a zatem kontrolowanie tego, czy mycie zębów trwa zalecane przez dentystów dwie minuty. Rozwiązanie to jest bardzo korzystne zarówno w przypadku najmłodszych, jak i dorosłych.

Wiele osób nie zdaje sobie bowiem sprawy z tego, że nieświadomie skraca czas mycia zębów, przez co nie zostają one dokładnie oczyszczone. W timer ten zostały wyposażone wszystkie modele szczoteczek wchodzących w skład tej serii, między innymi Oral B Vitality Precision Clean. Każdy model został wyposażony w odpowiednie końcówki, które są dostosowane do potrzeb różnych użytkowników. Seria Oral B Vitality sprawdza się w przypadku osób w różnym wieku, dlatego ze szczoteczek tych mogą korzystać także dzieci. Firma Braun ma na uwadze różne potrzeby i oczekiwania poszczególnych użytkowników, dlatego modele dostępne w ramach tej serii różnią się między sobą pod pewnymi względami. Przedstawione powyżej informacje odnoszą się do całej serii Vitality, a zatem do wszystkich wchodzących w jej skład modeli. Warto jednak zwrócić uwagę również na wspominane różnice, które sprawiają, że każdy może wybrać szczoteczkę odpowiednią dla swoich indywidualnych potrzeb.

Możliwości końcówek Oral B Vitality zachwycają od pierwszej chwili.

oral B vitality sensitiveW omawianej serii znajdują się takie modele jak Oral B Vitality White Luxe, Vitality Sensitive oraz wspomina już Oral B Vitality Precision Clean. Nie trudno domyślić się tego, że szczoteczka Sensitive przeznaczona jest przede wszystkim dla tych osób, które mają wrażliwe zęby i dziąsła. To model, który wykorzystuje wyjątkowe delikatne włókna, jakie pozwalają na znacznie skuteczniejsze czyszczenie niż w przypadku manualnej szczoteczki, a jednocześnie nie powodują dolegliwości bólowych i krwawienia z dziąseł. Miękka główka to najważniejsza cecha, która odróżnia ten model od pozostałych szczoteczek, wchodzących w skład tej serii. Podobnie jak pozostałe model Sensitive posiada wbudowany timer odliczający czas mycia oraz technologię 2D, która zapewnia dokładne czyszczenie. Model ten zostały przystosowany do wszystkich główek szczotek, poza szczoteczkami sonicznymi.

oral B Vitality 3d whiteKolejny model, czyli White Luxe, to szczoteczka, którą można polecić w szczególności osobom zainteresowanym uzyskaniem idealnego, białego koloru zębów. Główka szczoteczki posiada specjalną gumkę polerującą, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do kształtu poszczególnych zębów, a tym samym pozwala na dokładne usunięcie osadu oraz powierzchniowych przebarwień. Wykonywane przez szczoteczkę ruchy oscylacyjno- rotacyjne bez trudu usuwają płytkę nazębną.Ważną zaletą tego modelu jest bardzo wytrzymały akumulator, który przy tradycyjnym użytkowaniu (a zatem myciu zębów dwa razy dziennie przez dwie minuty) umożliwia pracę bez ładowania nawet przez siedem dni.

oral B vitality precision cleanOstatni model dostępny w ramach tej serii to Vitality Precision Clean. Jest to szczoteczka posiadająca małą główkę, która bez trudu dostosowuje się do kształtu każdego zęba, a tym samym pozwala na dokładne oczyszczenie wszystkich powierzchni jamy ustnej. Oscylacyjno-pulsacyjne ruchy pozwalają na dokładne usuniecie płytki nazębnej i wyeliminowanie powierzchniowych przebarwień. Wykorzystana tutaj końcówka zapewnia zdrowie nie tylko zębom, ale i dziąsłom. Podobnie jak poprzednio omawiany model, Oral B Vitality Precision Clean posiada bardzo dobry akumulator, który pozwala nawet na siedmiodniową pracę bez konieczności ponownego ładowania. Oczywiście, urządzenie to posiada również inne wspólne zalety tej serii.

Dlaczego warto używać  szczoteczki elektrycznej?

szczoteczka oral b vitalitySzczoteczka Oral B Vitality to produkt, który wypróbowało już wiele osób. Z tego względu bez trudu można poznać ich opinie, które są najlepszym odzwierciedleniem jakości poszczególnych modeli Oral B Vitality . Opinie na temat tych szczoteczek wskazują, że klienci są zadowoleni między innymi z ich niskiej ceny. Są to szczoteczki elektryczne, które można zaliczyć do tanich, co dla wielu osób ma szczególne znaczenie. Nie oznacza to jednak, że jedyną zaletą omawianej serii jest niska cena, co potwierdziło wiele osób, korzystających ze szczoteczek Oral B Vitality. Opinie odnośnie modelu Sensitive dowodzą tego, że zgodnie z zapewnieniami producenta model ten doskonale sprawdza się w przypadku wrażliwych zębów i dziąseł. Także szczoteczka White Luxe oceniana jest bardzo pozytywnie, chociaż użytkownicy zwracają uwagę na to, że osiągnięcie efektu wybielania wymaga zastosowania odpowiedniej pasty do zębów. Szczoteczka Precision Clean również zyskała dużą popularność. Zdaniem użytkowników bardzo dobrze oczyszcza zęby, chociaż nie wszystkim odpowiada jej ergonomia. Dokładność czyszczenia do cecha, która odnosi się do wszystkich modeli serii Oral B Vitality. Opinie osób korzystających ze szczoteczek tej serii wskazują na to, że są to skuteczne, łatwe w użyciu i wytrzymałe urządzenia, które można zakupić w bardzo atrakcyjnej cenie.

Oral B Vitality Precision Clean absolutny hit w niskiej cenie

Oczywiście, w celu dokonania właściwej oceny tej serii należałoby porównać ją z innymi szczoteczkami elektrycznymi, które można zakupić w podobnej cenie. Warto zatem zwrócić uwagę na takie szczoteczki jak Thomson Tsg 923 oraz Waterpik NANO-SONIC AT-50. Pierwsza z nich wykonuje 22000 obrotów na minutę. Soniczny proces czyszczenia wykorzystuje fale dźwiękowe, dzięki czemu szczoteczka ta skutecznie oczyszcza również te miejsca, gdzie nie jest w stanie dotrzeć szczoteczka manualna. Thomson Tsg 923 to model łatwy w obsłudze oraz elegancki. Bez wątpienia można zatem zaliczyć tę szczoteczkę do tanich, a zarazem bardzo dobrych modeli.

Szczoteczka soniczna marki Waterpik generuje natomiast 16000 delikatnych ruchów na minutę. Dzięki zaokrąglonym końcówkom włosia skutecznie oczyszcza zęby z nagromadzonej na ich powierzchni płytki nazębnej. Bez trudu dociera w trudno dostępne miejsca, a jednocześnie delikatnie masuje dziąsła. Ze względu na niewielkie rozmiary doskonale sprawdza się w podróży. Podobnie jak urządzenia omawianej serii Oral B, zyskała bardzo dobrą ocenę wśród dotychczasowych użytkowników, co oznacza, że także ta szczoteczka stanowi silną konkurencję dla urządzeń marki Braun.

Szczoteczka Oral B Vitality usuwa więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna

Szczoteczka Oral B Vitality to seria tanich szczoteczek elektrycznych marki Braun. W tym przypadku niska cena idzie w parze z wysoką jakością, co potwierdzają liczne opinie korzystających z nich osób. Urządzenia te w pełni spełniają oczekiwania przeciętnego użytkownika. Szczoteczki wchodzące w skład tej serii cieszą się dużą popularnością i z powodzeniem konkurują z innymi modelami, które dostępne są w podobnej cenie.