Zdrowe, idealnie białe zęby to marzenie wielu ludzi. Droga do jego realizacji nie jest prosta, ponieważ konieczna jest systematyczna pielęgnacja zębów. Na szczęście obecnie dostępne są urządzenia i akcesoria, które zapewniają skuteczną pomoc. Na szczególne uwagę zasługują szczoteczki elektryczne, z których korzysta coraz większa liczba osób. Rosnące zainteresowanie tymi szczoteczkami wynika z faktu, że czyszczą one zęby znacznie dokładniej od szczoteczek manualnych. Wykonują bowiem kilka tysięcy ruchów na minutę, podczas gdy człowiek podczas mycia zębów ręcznie tradycyjną szczoteczkę jest w stanie wykonać ich co najwyżej sto. Oczywiście, nie oznacza to, że każda szczoteczka elektryczna jest tak samo skuteczna. Wśród tych urządzeń wskazać można modele, które zasługują na szczególną uwagę. Jedną z takich szczoteczek jest Oral B Triumph 5000.

Braun Oral B Triumph 5000 mercedes wśród elektrycznych szczoteczek.

To propozycja znanej niemieckiej firmy Braun. Zdaniem wielu osób marka Braun to gwarancja najwyższej jakości, a zatem pełnego komfortu. Firma zajmuje się produkcją małych urządzeń elektrycznych, tak więc w jej ofercie nie oral 5000mogło zabraknąć takich właśnie szczoteczek. Opinie dotychczasowych użytkowników wskazują na fakt, że szczoteczki Oral B 5000 nie zawiodły oczekiwań sympatyków marki Braun. Za ważną zaletę należy uznać fakt, że w ofercie znalazły się różne szczoteczki, dlatego każdy człowiek ma możliwość wybrania modelu dobrze dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Braun Oral B Triumph 5000 to jedyna szczoteczka, która posiada oddzielny, bezprzewodowy panel Smart Guide. Ułatwia on osiągnięcie doskonałych rezultaty szczotkowania. W celu zapewniania użytkownikom możliwości skutecznego usunięcia płytki nazębnej, producenci wykorzystali technologię 3D Cupping Action. Zapewnia ona aż 40 000 ruchów pulsacyjnych oraz 8 800 ruchów oscylacyjnych w ciągu jednej minuty. Dzięki temu najpierw następuje delikatne rozbicie płytki nazębnej, a później jej dokładne usuniecie poprzez wymiatanie z boku na bok. Wykorzystano tutaj także system kontroli nacisku Triple Action. W połączeniu z ergonomicznym kształtem wskazuje on miejsca szczotkowania, jak również informuje o tym, czy siła nacisku podczas czyszczenia nie jest zbyt duża. Braun Oral B Triumph 5000 dostosowuje prędkość pracy, a tym samym gwarantuje jeszcze lepsze efekty czyszczenia. Użytkownik ma możliwość wyboru odpowiedniego w danej chwili trybu szczotkowania. Dostępne są takie opcje jak: czyszczenie codzienne, czyszczenie dokładne, wybielanie, delikatne czyszczenie zębów wrażliwych oraz masowanie. Przedostatni z tych trybów jest bardzo przydatny w przypadku osób, które mają szczególnie wrażliwe zęby. Oral B Triumph 5000 zapobiega problemom podczas szczotkowania także dzięki urządzeniu, które pozwala na pomiar nacisku szczoteczki na zęby, a tym samym zapobiega zbyt intensywnemu czyszczeniu. Oral B 5000 sygnalizuje zbyt mocny nacisk na trzy sposoby: poprzez sygnał dźwiękowy, wizualny (migający czerwony pasek) oraz sensoryczny (redukcja prędkości ruchów).

Dwie minuty, dwa razy dziennie.

timerZaletą jest także panel Smart Guide, który został wyposażony w system gwiazdek. Dzięki niemu można kontrolować, czy szczotkowanie zębów trwa tyle, ile powinno, a zatem dwie minuty. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ wiele osób nieświadomie skraca czas mycia zębów, przez co nie wszystkie resztki pokarmów i bakterie zostają usunięte. Co więcej, co 30 sekund można usłyszeć i odczuć wibrację, która przypomina o konieczności zmiany obszaru szczotkowania. W ten sposób osoby korzystające z tej szczoteczki Oral B 5000 nie muszą obawiać się tego, że poszczególne partie jamy ustnej nie zostaną równomiernie Końcówka szczoteczki zapewnia delikatne oczyszczanie wrażliwych zębów i dziąseł. Została wyposażona we włókna Indicator, których blaknięcie sygnalizuje o konieczności wymiany końcówki. Włókna MicroPulse wnikają natomiast głęboko między zęby, co pozwala na dokładne usuniecie płytki nazębnej. Końcówka Braun Oral B Triumph 5000 to gwarancja znacznie lepszej czystości niż na przykład Oral-B Precision Clean. W zestawie znajduje się także końcówka Oral-B 3D White, która pozwala na delikatne usunięcie przebarwień z powierzchni zębów. Zęby stają się naturalnie bielsze dzięki temu, że końcówka ta wyposażona została w gumową polerującą nasadkę.

Oral B 5000 doskonała pod każdym względem.

oral b 5000W celu dokonania właściwej oceny omawianej szczoteczki Oral B 5000 należy zwrócić uwagę na to, jak jest ona oceniana przez dotychczasowych użytkowników. Większość z nich wypowiada się na temat tej szczoteczki bardzo pozytywnie. Oczywiście, za najważniejsza zaletę uznana została dokładność czyszczenia. Doceniony został także wysoki komfort czyszczenia, który jest zasługą między innymi automatycznej kontroli nacisku, funkcjonalnego panelu Smart Guide oraz ergonomicznego kształtu. Urządzenie uznane zostało za łatwe w użyciu, nawet w przypadku najmłodszych. Niektórzy użytkownicy zwrócili uwagę na także na to, że urządzenie to nie sprawia problemów w trakcie transportu, a zatem doskonale sprawdza się w podróży. Wśród zalet wymieniana jest także długa wytrzymałość tej szczoteczki, co sprawa, że jest to zakup na lata.

Oral B Triumph 5000 szczoteczką dla wymagających użytkowników

oral b triumph 5000Dokonanie właściwej oceny jest niemożliwe bez porównania szczoteczki Braun Oral B Triumph 5000 z innymi urządzeniami, które można nabyć w tej samej cenie. Omawianą szczoteczkę można zaliczyć do produktów w średniej cenie. Podobną kwotę trzeba zapłacić na przykład za szczoteczkę Philips HX8181 Sonicare AirFloss oraz za Waterpik WP 100. Philips to jeden z głównych konkurentów firmy Braun, miedzy innymi w zakresie szczoteczek elektrycznych. Nie sposób zaprzeczyć temu, że proponowany przez Philips model to szczoteczka o wysokiej jakości. Jedną z jej najważniejszych zalet jest technologia, które stosuje mikroskopijne krople wody oraz szybki nadmuch powietrza pod ciśnieniem, co pozwala na łatwe i bardzo dokładne oczyszczenie powierzchni między zębami. Szczoteczka ta posiada także funkcjonalny zbiornik wody oraz końcówkę z naprowadzeniem, która znacznie ułatwia oczyszczenie przestrzeni pomiędzy zębami. Z drugiej jednak strony szczoteczka marki Philips nie posiada niektórych funkcji, w które wyposażona została Oral B Triumph 5000. Nie możliwe jest zatem na przykład kontrolowanie docisku czy właściwego czasu szczotkowania. W takiej sytuacji warto porównać opinie użytkowników. Okazuje się, że oba modele oceniane są bardzo dobrze, chociaż Oral B 5000 ma trochę większą liczbę zwolenników. Oznacza to, iż pomimo pewnych różnic, obie szczoteczki można uznać za produkty godne polecania.

Trochę inaczej wygląda sytuacja w przypadku Waterpik WP 100. To propozycja firmy, która nie jest tak dobrze znana jak Braun czy Philips. Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich szczoteczek, użytkownicy tego modelu zwrócili uwagę na dużą dokładność czyszczenia. Zastosowane przez producenta technologie sprawiają, że nagromadzone między zębami resztki pożywienia oraz płytka nazębna i bakterie zostają skutecznie usunięte. Jednak istotną wadą według użytkowników jest niewłaściwa konstrukcja. Szczoteczka ta wymaga bowiem specjalnej podstawki, co negatywnie wpływa na komfort użytkownika i zniechęca do wyboru tego właśnie produktu. Można zatem stwierdzić, że w tym przypadku Oral B marki Braun wypada lepiej niż konkurencyjna propozycja.

Satysfakcja z pięknego uśmiechu? Wyłącznie z Oral B 5000.

Braun Oral B Triumph 5000 to nowoczesna szczoteczka elektryczna, która powstała z myślą o szczególnie wymagających użytkownikach. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii udało się stworzyć urządzenie, które zapewnia dużą dokładność czyszczenia, a przy tym jest proste w obsłudze. System kontroli czasu mycia zębów oraz siły nacisku zapewniają pomoc osobom, które często popełniają błędy podczas szczotkowania. Sprawiają one także, że Oral B 5000 to szczoteczka, która nadaje się dla użytkowników w różnym wieku. Model ten zyskał bardzo dużą popularność. Z powodzeniem może konkurować z innymi szczoteczkami elektrycznymi, które dostępne są w podobnej cenie, a pod niektórymi względami nawet je przewyższa. Można zatem stwierdzić, że firmie Braun po raz kolejny udało się stworzyć urządzenie najwyższej jakości.