Oral-B Professional Care została starannie zaprojektowana, aby zaoferować Tobie i Twojej rodzinie wyjątkowe doświadczenie szczotkowania, które jest bezpieczne i skuteczne. Dzięki tej elektrycznej szczoteczce do zębów Twoje zęby i dziąsła będą idealnie czyste, silne i zdrowe. Oral-B Professional Care delikatnie czyści w miejscach, gdzie mogą się gromadzić bakterie płytki nazębnej. Zapewnia znakomite usuwanie płytki nazębnej, nawet w trudno dostępnych miejscach i jest łagodna dla Twoich zębów i dziąseł.

Co sprawia, że Oral-B Professional Care 3000 jest tak dobra

Braun Oral B Professional Care 3000Ta elektryczna szczoteczka do zębów ma wodoodporny uchwyt, który zapewnia bezpieczne użytkowanie i przechowywanie w łazience. Podłącz ładowarkę do gniazdka elektrycznego, a uchwyt szczoteczki do zębów włóż do ładowarki. Zielone światło miga, gdy szczoteczka jest w trakcie ładowania. Kiedy szczoteczka jest w pełni naładowana, zielone światło świeci ciągle. Natomiast czerwona kontrolka ładowania zaczyna migać, gdy bateria jest już bliska rozładowania. Szczoteczka do zębów Oral-B 3000 wykorzystuje technologię obrotowo-oscylacyjną z opatentowanym „Czyszczeniem 3D”. Dzięki temu, szczoteczka zmniejsza gromadzenie się płytki nazębnej. Należy pamiętać, że jest to najbardziej istotny aspekt dobrej higieny jamy ustnej. Główka Oral-B jest mała, dzięki temu idealnie czyści całą jamę ustną. Szczoteczka wyposażona została w zegar, więc będziesz wiedział, kiedy dojdziesz do zalecanych dwóch minut szczotkowania. Ponadto co 30 sekund usłyszysz sygnał informujący, kiedy powinieneś przejść do kolejnej ćwiartki jamy ustnej. Taki zegar jest doskonałym dodatkiem do nowoczesnych szczoteczek do zębów. Jedną z największych wad w rutynowej higienie stomatologicznej jest zbyt krótkie szczotkowanie.

Większość ludzi spieszy się podczas mycia zębów, więc ten zegar naprawdę pomaga! Z kolei czujnik ciśnienia poinformuje Cię, jeśli zbyt mocno szczotkujesz zęby. W momencie, gdy zbyt energicznie myjesz zęby, szczoteczka wstrzymuje swoje działanie. Pomaga to zmniejszyć ryzyko uszkodzenia szkliwa spowodowanego przez nadmiernie agresywne czyszczenie. Ta elektryczna szczoteczka do zębów posiada trzy tryby czyszczenia: wybielanie, codziennie czyste oraz wrażliwe. Dzięki temu możesz wybrać tryb idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Z kolei wskaźnik włosia jasno wskaże Ci, kiedy należy zmienić główkę szczotki. W ten sposób mycie zębów będzie zawsze skuteczne. Dzięki temu zwiększymy wydajność czyszczenia zębów. Dlatego wymieniaj główkę, gdy jest to wskazane. W zestawie znajduje się stacja ładowania, ale bateria wytrzyma około tygodnia po każdym pełnym naładowaniu. Takie rozwiązanie sprawia, że można korzystać z tej szczoteczki także w czasie podróży.

Plusy szczoteczki elektrycznej Oral-B Professional Care 3000

oral B Professional 3000 Szczoteczka elektryczna Oral-B zalecana jest przez lekarzy stomatologów na całym świecie. Zapobiega zapaleniu dziąseł i efektywnie zwalcza płytkę nazębną. Professional Care 3000 jest kompatybilna z wieloma główkami Oral-B. Dzięki temu łatwo dopasujemy główkę szczoteczki do naszych aktualnych potrzeb. Producent oferuje dwuletnią gwarancję oraz 60-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Dlatego jeśli, w którym momencie szczoteczka nie będzie działała jak należy, możemy szybko ją wymienić. Ta szczoteczka elektryczna oferuje 40000 ruchów pulsacyjnych i prawie 9000 ruchów oscylacyjnych na minutę. Możliwość takiego czyszczenia została udowodniona w badaniach klinicznych i jest najważniejszym elementem tej szczoteczki elektrycznej. Takie rozwiązanie pozwala na skuteczne czyszczenie zębów. W opakowaniu znajduje się dwa uchwyty, wymienna główka oraz etui podróżne. Wymienione akcesoria są niezwykle przydatne. Dzięki nim korzystanie ze szczoteczki Oral-B staje się jeszcze wygodniejsze i przyjemniejsze.Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, ta szczotka posiada wskaźnik czujnika ciśnienia, dzięki któremu wiesz, kiedy zbyt mocno szczotkujesz. Dzięki temu nie uszkodzisz szkliwa lub dziąseł. To wielka zaleta Professional Care 3000. Każdy lekarz powie, że jest to ważna cecha, która odróżnia szczoteczkę elektrycznej od zwykłej manualnej. Jeśli będziesz mył zęby zbyt mocno, włosie szybciej się zużyje i będzie wypadać. W konsekwencji codzienna higiena jamy ustnej nie będzie już tak skuteczna.

Uchwyt szczoteczki jest wodoodporny, ergonomiczny i miły w dotyku. W ten sposób możesz myć zęby także w czasie pod prysznicem. Opakowanie jest dość duże, więc z powodzeniem możesz przechowywać w nim dodatkowe końcówki do szczoteczki. Dodatkowe główki można łatwo wymienić i umyć w zmywarce do naczyń. W ten sposób Twoja szczoteczka będzie zawsze idealnie czysta. Timer jest kolejną wspaniałą cechą. Dzięki niemu będziemy pewni, że myjemy zęby wystarczająco długo. Oral-B Professional Care 3000 jest już od jakiegoś czasu bardzo popularna. Oferuje znakomitą technologię czyszczenia oraz kilka innych ciekawych funkcji, przede wszystkim wyżej wspomniany timer. W ten sposób będziemy skutecznie czyścić zęby i dziąsła. Znajduje się w bardzo rozsądnej cenie. Dlatego jest chętnie wybierana w naszym kraju. W dłuższej perspektywie jej koszt będzie porównywalny ze zwykłą szczoteczką manualną. To świetna szczoteczka, ale niektórzy mylą ją z modelem 4000 i 5000, ponieważ wszystkie znajdują się w zbliżonej cenie. Dlatego bądźmy uważni podczas robienia zakupów. Jak już wspomnieliśmy wcześniej posiada 3 różne tryby szczotkowania. Dzięki trybowi „wrażliwemu” idealnie nadaje się również dla osób, mających wrażliwe dziąsła. Z kolei tryb normalny zapewnia delikatne, ale dokładne czyszczenie. Zaś tryb polerowanie jest idealny dla osób, które chcą w domu wybielić nieco swoje zęby. Ten tryb nie podrażnia też szkliwa zębów. Oral-B pozwala na łatwe dopasowanie danego trybu do naszych aktualnych potrzeb.

Wady Braun Oral B Professional Care 3000

oral b care 3000Akumulator ma mniejszą pojemność niż produkty najwyższej klasy (wytrzymuje tylko do 1 tygodnia). Dlatego musimy pamiętać o ładowarce, jeśli wyjeżdżamy na dłużej. Ponadto ta szczoteczka elektryczna jest nieco głośniejsza niż inne szczoteczki w tej kategorii. Może być to wada dla tych osób, które są przyzwyczajone do cichszych szczoteczek. Niektórym użytkownikom nie przypadł zbytnio do gustu uchwyt szczoteczki do zębów, do którego ciężko jest zamontować i wymienić główkę. Taki uchwyt może więc powodować niekiedy problemy z montażem. Niektórzy klienci zastanawiają się, też czy producent może zmniejszyć liczbę ruchów pulsacyjnych (40000), w zamian podwyższając liczbę ruchów oscylacyjnych (9000). Po wprowadzeniu takiego rozwiązania, mycie zębów prawdopodobnie byłoby jeszcze bardziej skuteczne. Niektóre osoby myją zęby pod prysznicem. Część uchwytu została wykonana z gumy, dzięki temu miło jest trzymać tą szczoteczkę. Nawet jak trzymasz bardzo niechlujnie tą szczoteczkę, to nie ma możliwości wyślizgnięcia się. Niestety taki uchwyt jest jednocześnie niezwykle atrakcyjny dla czarnej pleśni.

Niektórzy próbowali wybielaczy i innych środków czyszczących pleśń, ale nic nie usunie czarnej pleśni, która wydaje się przenikać głęboko w gumę. Dlatego osoby borykające się z takim problemem, niechętnie później sięgają po nową szczoteczkę Oral-B Professional Care 3000. Jednocześnie użytkownicy podkreślają, że z poprzednim modelem Oral-B nie było takich problemów. Oral-B 3000 zastąpiła model 7580 DLX. Nowa szczotka jest nieco głośniejsza. Może to przeszkadzać osobom, które lubią cichsze szczoteczki elektryczne. Ponadto bateria wytrzymuje dwa dni krócej niż starszy model. Dlatego musimy pamiętać o częstym ładowaniu naszej szczoteczki. Funkcja programatora dla niektórych użytkowników jest niemal bezwartościowa. Niektórzy skarżą się bowiem, że sygnały 30-sekundowe (informujące o zmianie ćwiartki jamy ustnej) są niemal niewidoczne. W konsekwencji niektóre osoby mogą myć zęby zbyt krótko. Jeden z użytkowników stwierdza też, że kupił taką szczoteczkę w nadziei, że pomoże mu ona wybielić zęby. Jednak po zakupie zdał sobie sprawę, że usuwa tylko plamy z powierzchni zębów, ale ich nie wybiela. Dlatego uznał tą szczoteczkę za mniej skuteczną niż konkurencyjne szczotki. Niektórzy porównują ją też ze szczoteczką Oral-B Professional Care 1000, która jest tańsza. Te szczoteczki są do siebie bardzo podobne. Do dodatkowych funkcji nowszego modelu możemy zaliczyć dwa tryby: wrażliwość i polerowanie. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w przypadku osób, które mają wrażliwe dziąsła lub chcą doskonale szczotkować zęby.szczoteczki. Ogólnie pod względem szybkości i mocy obie szczoteczki są do siebie podobne. Mechanizm jest też identyczny. Oczywiście można stosować tę samą główkę czyszczącą odpowiednią do polerowania/wybielania na 1000 i otrzymać doskonałe wyniki.

Opinie użytkowników sugerują, że ta szczoteczka spełnia swoją rolę

szczoteczka oral B 3000Większość opinii na temat szczoteczki elektrycznych Oral-B Professional Care 3000 jest bardzo pozytywnych. Użytkownicy twierdzą, że ich zęby nigdy nie wyglądały lepiej. Ta szczoteczka jest doskonała w czyszczeniu zębów. Oral-B 3000 jest dobrym kompromisem pomiędzy tańszymi modelami podstawowymi i droższymi szczoteczkami. Niektórzy użytkownicy chwalą też wprowadzenie trzech opcji: wybielanie, wrażliwe i polerowanie. Ta szczoteczka jest naprawdę dobra. Radzi sobie doskonale z naszymi zębami i dziąsłami. Posiada też dodatkową moc w porównaniu do poprzedniego modelu, używanego przez niektórych użytkowników. Chwalony jest też wodoodporny i ergonomiczny uchwyt, który jest miły w dotyku. Cenią też dużą liczbę ruchów pulsacyjnych (40 tysięcy) i oscylacyjnych (9 tysięcy). Posiada też wiele przydatnych funkcji, przede wszystkim timer oraz wskaźnik włókien i czujnik ciśnienia mycia zębów. Wyjątkowa, okrągła główka szczoteczki myje idealnie każdy ząb. Usuwa do 97% płytki nazębnej, nawet z trudno dostępnych miejsc. Pomaga zapobiegać i odwrócić zapalenie dziąseł. Czujnik ciśnienia zatrzymuje pulsacje, gdy zbyt mocno szczotkujesz. Naturalnie wybiera zęby w ciągu 21 dni. Oral-B jest zalecaną przez stomatologów marką nr 1 szczoteczki na całym świecie.

Braun Oral B Professional Care 3000 jest dobrą szczoteczką elektryczną z dość wysoką ceną.